Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Pełnomocniczka Kongresu Kobiet / Zabrze 2019

 

EWA WNOROWSKA mgr pedagogiki specjalnej z zakresu resocjalizacji, ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Oligofrenopedagożka z 27-letnim stażem pracy w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 39 w Zabrzu jako nauczycielka i pedagożka szkolna. Od 2001r. nauczycielka dyplomowana z II stopniem specjalizacji zawodowej. Doświadczona i wieloletnia wykładowczyni wychowania do życia w rodzinie, obecnie zawiesiła nauczanie tego przedmiotu na znak protestu i niezgody na obecnie obowiązującą podstawę programową z tego przedmiotu. Kwalifikowana terapeutka i nauczycielka metodą Marii Montessori.

Współzałożycielka Stowarzyszenia „Aiuto” w Zabrzu. Założycielka i obecna (od 2012) prezeska Stowarzyszenia „Bez Barier” działającego na rzecz osób niepełnosprawnych. Organizatorka licznych, miejskich imprez integracyjnych (festyny rodzinne, śląskie biesiady, hajery dla niepełnosprawnych, międzynarodowy dzień Roma). Od 2001r. bezpośrednia realizatorka miejskiego programu interwencyjno – profilaktycznego „Lepiej Razem niż Osobno” na terenie miasta Zabrza. Członkini grup roboczych działających w ramach realizacji Programu Niebieska Karta.

Jedna z dziesięciu nauczycielek z Zabrza, która za poparcie Czarnego Protestu i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w dn. 3.10.2016 trafiła przed Komisję Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy Wojewodzie Śląskim. W trakcie postępowania dyscyplinarnego została uniewiniona.    

W 2017r. w imieniu wszystkich kobiet protestujących 3.10.2016r. wraz z innymi nauczycielkami z Zabrza odebrała Nagrodę im. Anny Laszuk Radia Tok FM za „wyjątkowy wpływ na rzeczywistość” w 2016 roku, którą otrzymały organizatorki i uczestniczki Czarnego Protestu/Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.   

Od 2006 r. członkini Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Prywatnie kochana żona, szczęśliwa matka 3 synów i zachwycona babcia 2 wnuczek, właścicielka rocznej kotki Lotki. Matka Polka Feministka.

Kontakt:

emarbo@tlen.pl , tel.: 501 120 56 00