Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

LETNIA AKADEMIA KONGRESU KOBIET 2016

Letnia Akademia Kongresu Kobiet 2016 już za nami

 

I turnus

Właścicielki firm, urzędniczki, pracownice domów kultury, emerytki, studentki, bezrobotne, samorządowczynie – blisko 50 uczestniczek  w wieku od 20 do 60+ wzięło udział w tegorocznej – czwartej już – edycji Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Skąd przyjechały? Z całej Polski, z małych wsi i miasteczek i dużych miast. I w tym roku również z zagranicy: z Berlina, Glasgow, Strasburga, Wiednia. Co je łączy? Chęć działania na rzecz innych – kobiet, lokalnych społeczności.

A pracować społecznie nie jest łatwo, warto więc się wzmacniać i dokształcać.

Program LAKK był – tak, jak w poprzednich latach – bardzo szeroki: występy publiczne, kierowanie zespołem, networking i współpraca, media społecznościowe, sztuka debatowania, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych... czyli stanowił niezbędnik w działalności społecznej. Zajęcia – wykłady i warsztaty – prowadziły 22 wykładowczynie:

 

 • II turnus
  Wanda Nowicka – Polityka kobiet w czasach kryzysu oraz Płeć języka polskiego, czyli dlaczego żeńska forma jest ważna;
 • Joanna Piotrowska – Wendo (trening asertywności i samoobrony dla kobiet);
 • Barbara Nowacka – Media społecznościowe w polityce, Sztuka debatowania oraz  – Feminizm nasz powszedni;
 • Ewa Lieder – Kobieta w polityce;
 • Helena Żukowska – Kobieta w polityce samorządowej;
 • Dorota Warakomska – Autoprezentacja i wizerunek, Wystąpienia publiczne oraz Jak działać społecznie i nie zwariować;
 • Magdalena Środa – Porozmawiajmy o wartościach;
 • Kazimiera Szczuka – Co  komu straszniejsze, czyli feminizm i gender
 • Renata Wrona – Charyzmatyczna liderka – współczesne metody kierowania zespołem;
 • Renata Majewska – Psychologia koloru w kontaktach międzyludzkich;
 • Ewa Sufin-Jacquemart – Ekologia a polityka – razem czy osobno?;
 • Krystyna Boczkowska – Kobiety do biznesu;
 • Joanna Mucha – Kobieta w polityce;
 • Renata Kim – Sztuka debatowania,  Media;
 • Barbara Labuda – Odwaga działania;
 • Małgorzata Fuszara – Feminizm i gender;
 • Katarzyna Barczyk – Święta Trójca Social Media – Facebook, Twitter, Instagram;
 • III turnus
  Anna Osowska-Rembecka – Działalność prokobieca w służbach mundurowych;
 • Ewa Rumińska-Zimny – Ekonomia równości, Strategie, finansowanie, projekty;
 • Natalia de Barbaro – Występy publiczne;
 • Bogusława Matuszewska – Radzenie sobie z trudnymi rozmowami;
 • Ewa Maciąg – Nordic walking.

 

Czas po kolacji był również wykorzystany szkoleniowo: odbywały się wykłady, spotkania mniej formalne oraz (po raz pierwszy w tej edycji!) pokazy kina feministycznego. Uczestniczki miały okazję nadrobić feministyczne zaległości oraz zapoznać się z takimi ważnymi filmami, jak m.in.: Miss Representation, Kobieta bez przestrzeni, Sufrażystki – ani służące, ani prostytutki, Girl power.

Uczestniczki same również prowadziły zajęcia np. o samobadaniu piersi i profilaktyce nowotworowej, przedsiębiorczości kobiet, a także o działalności ODiHRu, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz demokracji i praw człowieka. Integracja odbywała się w czasie codziennych wspólnych aktywności porannych, przy ognisku, wyprawach na grzyby, na kajakach. LAKK to edukacja, wzmocnienie i integracja. I niesamowita energia, którą uczestniczki zabierają, wracając w swoje strony. Także w tym roku otrzymały silną jej dawkę. Wciąż dostajemy od nich tego potwierdzenia.   

 

Uczestniczki o LAKK

- Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Otrzymałam dużo praktycznej wiedzy i poznałam niesamowite kobiety. Z nową energią i mocą rozpoczynam pełnienie funkcji Radnej Rady Miejskiej, który uzyskałam w wyborach uzupełniających. Jestem przekonana, że dzięki LAKK, będzie to dla mnie efektywna kadencja (chociaż skrócona). Dziękuję i będę zachęcać do udziału inne kobiety. Była moc!

Uczestniczka III turnusu

Polecam każdej kobiecie Letnią Akademię Kongresu Kobiet! Warsztaty, wykłady, dyskusje, sport, nauka, rozwój, wsparcie, dzielenie się wiedzą, integracja, kreatywność, aktywność. A to wszystko w wyśmienitym towarzystwie z przepysznym jedzeniem i w cuuudownym miejscu! Dużo się nauczyłam, chcę działać społecznie, będę kontynuować pracę na rzecz kobiet w grupie eksperckiej .Nowoczesnej „Lepsza Polska“ ds. Rozwoju Potencjału Kobiet - do zobaczenia na różnych polach działania"

Magdalena Rutkowska

 

- Letnia Akademia Kongresu Kobiet to wyjątkowi ludzie, wyjątkowy czas i wyjątkowe miejsce.
Rok temu moja przyjaciółka Renata mówiła, że wszystko tam jest cudowne, a dziewczyny niesamowite i jeszcze deseczka (co z tą deseczką????). Więc zdecydowałam się wysłać zgłoszenie (i tak mnie nie wybiorą)....i wybrali (ale czy ja się nadaję?).
I znalazłam się w cudnym miejscu, otoczona fantastycznymi kobietami!
Pierwsze wykłady i jestem oczarowana! Niezwykłe osobowości, ciekawe tematy, tempo ogromne i już pierwszego dnia mam bratnie, a właściwie, siostrzane dusze. Przyjaźń? Może tak, przecież nadajemy na tych samych falach.
A drugiego dnia – DESECZKA - magiczne przeżycie, ogromne emocje, łzy, wzruszenie. Wszystkie najgłębiej skrywane strachy i problemy stają mi na drodze, gdy idę rozbić deseczkę. Deseczkę? To wielki kawał dechy! I dałam radę. I nagle wszystko wygląda inaczej, łatwiej, prościej. Na zajęciach Wendo "drę mordę" w niebogłosy, choć podobno taka wyciszona i bez emocji jestem…
Kolejne dni to wspaniałe wykłady, świetne warsztaty, niezwykle mówczynie. Zawrotne tempo, brak kontaktu ze światem (po co komu potrzebny świat?), cudowne poranne mgły nad jeziorem i niewiarygodna ilość gwiazd na nocnym niebie. Absolutnie perfekcyjne organizatorki (jak Wy to ogarniacie, dziewczyny?) i wspaniali gospodarze (te smaki, zapachy, dobre słowa), świetna zabawa. Mnóstwo wiedzy, nowe umiejętności, nowe perspektywy i to najważniejsze - zobaczyłam nową siebie. Nie tą zmęczoną codziennością, doświadczoną życiem, walczącą o swoje marzenia, kobietę 50+, ale pełną energii dziewczynę, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. LAAK to jak wiatr, który dmucha w żagle, a ja płynę... Po powrocie, wiele spraw się rozwiązało, niektóre tematy nabrały tempa, a niektóre gdzieś zniknęły. Widocznie nie były ważne.
Cząstka mojej duszy została nad jeziorem....i niech tak będzie!
Były to najciekawsze warsztaty mojego życia. Nigdy nie miałam okazji słuchać tak wyjątkowych kobiet, a specyfika miejsca pozwalała na szczególne relacje. Merytorycznie warsztaty były na najwyższym poziomie.
Wszystko było na najwyższym poziomie. I....chciałabym tam wrócić.
Za wszystkie piękne chwile DZIĘKUJE!


Beata Sasinowska

 

FOTOGALERIE

- I turnus

II turnus

- III turnus

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKTYWIZACJA - INTEGRACJA - EDUKACJA

Najbardziej inspirujące, bogate merytorycznie i mobilizujące do działania spotkanie dla kobiet w Polsce!
Nasz cel - wzmacnianie kobiet i budowanie ogólnopolskiej sieci kobiecej!

Po raz kolejny spotykamy się w niezwyklym ośrodku ukrytym w sercu Mazur… ale nie myślcie o leniuchowaniu! Każdy dzień jest maksymalnie wypełniony fantastycznymi zajęciami, a różnorodne towarzystwo pozwoli nam poszerzać horyzonty!

 

Kobiety z całej Polski przyjedźcie na Letnią Akademię Kongresu Kobiet, by się wzmacniać, sieciować, edukować… i wygrywać!

Organizujemy kolejną, czwartą już, edycję Letniej Akademii - wyjazdowy cykl warsztatów, wykładów, będący również okazją do poznania fantastycznych kobiet! 

Uczymy się być aktywne, nabywamy publicznych kompetencji, zdobywamy wiedzę, uczymy się współpracy, solidarności i przywództwa.

Zapraszamy kobiety z całej Polski, w każdym wieku! Te, które chcą być aktywne w życiu publicznym, społecznym i politycznym. 

Program zajęć przewiduje zajęcia, m.in. w zakresie:

 • Wizerunek i autoprezentacja
 • Wystąpienia publiczne i sztuka argumentacji
 • Internet i media społecznościowe
 • Współpraca, przywództwo
 • Kultura polityczna
 • Feminizm i gender
 • Wendo

oraz spotkania i debaty z ważnymi osobami życia publicznego.

Letnia Akademia to 5 dni niezapomnianego szkolenia, które odbędzie się na Mazurach w terminach:

 •  (I turnus) 27-31 sierpnia
 • (II turnus) 31 sierpnia-04 września
 • (III turnus) 04-08 września

W rekrutacji bierzemy pod uwagę m.in. dotychczasowe doświadczenie w działalności społecznej, politycznej i wolontariackiej, zwłaszcza na rzecz kobiet i społeczeństwa obywatelskiego oraz plany na przyszłość.

Stowarzyszenie Kongres Kobiet – organizator Letniej Akademii – zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie i merytoryczne zajęcia. Po stronie uczestniczek jest opłata rejestracyjna 400 zł oraz dojazd we własnym zakresie. W razie rezygnacji z uczestnictwa w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem turnusu - opłata nie podlega zwrotowi.

Uczestniczki zakwaterowane będą w ośrodku nad jeziorem (w pobliżu Olecka, województwo Warmińsko – Mazurskie). Pokoje 2,3 lub 4 osobowe z łazienkami. 

Jak się zgłosić?

Do 10 lipca 2016 r. do godziny 24.00 należy wypełnić formularz rekrutacyjny, który znajduje się TUTAJ

O wynikach rekrutacji powiadomimy do 27 lipca 2016 r.

Pytania prosimy kierować pod adres media@kongreskobiet.pl lub 22 400 47 54 .

 

- Zastrzegamy sobie prawo do odwołania lub skrócenia turnusów.

 

 

 

Aktualności


Letnia Akademia Kongresu Kobiet 2016 już za nami

Letnia Akademia Kongresu Kobiet 2016 już za nami

Zakończyła się czwarta edycja Letniej Akademii Kongresu Kobiet, w której wzięło udział 50 uczestniczek – kobiet z całej Polski.

III turnus LAKK 2016 - zdjęcia

III turnus LAKK 2016 - zdjęcia

04-08.09 - III turnus Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Galeria zdjęć.

II turnus LAKK 2016 - zdjęcia

II turnus LAKK 2016 - zdjęcia

31.08-04.09 - II turnus Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Galeria zdjęć.

I turnus LAKK 2016 - zdjęcia

I turnus LAKK 2016 - zdjęcia

27-31.08 - I turnus Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Galeria zdjęć.

Letnia Akademia Kongresu Kobiet 2016 trwa

Letnia Akademia Kongresu Kobiet 2016 trwa

To już czwarta edycja! Kobiety z całej Polski, ponad podziałami zdobywają wiedzę, wzmacniają się, aktywizują, integrują

Letnia Akademia Kongresu Kobiet 2016 coraz bliżej

Letnia Akademia Kongresu Kobiet 2016 coraz bliżej

To bardzo inspirujące, bogate merytorycznie i mobilizujące do działania spotkanie (dla) kobiet w Polsce. Uczestniczki - kobiety z całej Polski wezmą w niej udział, by się wzmacniać, sieciować i edukować. Zaczynamy już pod koniec sierpnia