Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Zarejestruj się na VIII Kongres Kobiet!

Dodano: 29 lutego 2016

VIII Kongres Kobiet będzie świadectwem tego, że stoimy po jasnej stronie mocy„Równość, aktywność, demokracja” to hasła tego wydarzenia. To nasze hasła od początku, ale teraz nabrały szczególnego znaczenia.

 

13-14 maja na Torwarze będziemy mówić o Polsce. O Polsce w Europie i świecie, od których ostatnio próbuje się nas odwrócić – przynajmniej od tej nowoczesnej i otwartej części Europy i świata. Zastanowimy się, co to dla nas znaczy, w jakim kierunku idziemy, jakie są nasze perspektywy i zagrożenia.

„Alert dla równości” – będziemy mówić o prawie i sprawiedliwości dla kobiet. Polityka społeczna, rynek pracy, edukacja, reprodukcja – w jakim punkcie jesteśmy, z czym musimy się zmierzyć. „Kultura, wolność, polityka” – to kolejne zagadnienia, którymi się zajmiemy. Czy kultura jest wolna, na ile próbuje ją zawłaszczyć obecna polityka?

„Obcy – wróg czy bliźni?” – takie zadamy sobie pytanie. Uchodźcy, tolerancja, nienawiść, przemoc – te hasła wciąż czytamy i słyszymy, co one dla nas znaczą, a co znaczyć powinny?

Edukacja, zielona polityka, przedsiębiorczość kobiet i gender. No i duchowość – jak ją rozwijać, aby nas wzmacniała, dawała siłę? A także zdrowie, ważne nie tylko dla cyklistek i wegetarianek.

Będziemy dużo mówić o aktywności zawodowej i społecznej kobiet, o wykorzystaniu nowoczesnych technologii przez kobiety i dla kobiet, o udziale kobiet w kreowaniu innowacyjnej gospodarki, o dialogu społecznym.

Jak co roku Kongres będzie festiwalem współpracy i współdziałania, okazją do wymiany doświadczeń, zdobywania inspiracji oraz motywacji do działania.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ 

ZRÓB SOBIE PREZENT, ZAREJESTRUJ SIĘ, MÓWIĄC „TAK” RÓWNOŚCI, AKTYWNOŚCI I DEMOKRACJI.

MÓWIĄC „TAK” PRAWOM I SZANSOM KOBIET

Bądź z nami po jasnej stronie mocy!