Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

X Kongres Kobiet w mediach

Dodano: 11 lipca 2018

Podczas X ogólnopolskiego Kongresu Kobiet w Łodzi (16-17 czerwca 2018 r.) były/-o z nami 64 przedstawicielek i przedstawicieli mediów: stacji telewizyjnych, rozgłośni radiowych i portali internetowych. Jednym z kluczowych mediów była redakcja tygodnika „Wysokie Obcasy“, w których ukazały się liczne matriały przed, podczas i po wydarzeniu (w wadaniach papierowych, internetowych i w mediach społecznościowych).

Materiały dotyczące X Kongresu Kobiet (zapowiadające wydarzenie, relacjonujące je i podsumowujące) obecne były na FB, Twitterze i Instagramie Kongesu Kobiet. Ukazały się także m.in. w następujących mediach:

Tok FM, Express ilustrowany, Gazeta Wyborcza Łódź, Onet Łódź, Newsweek, Eska Łódź, WP, Elbląska Gazeta Internetowa, Dziennik Łódzki, TVN24, liberte.pl, www.skwerwolności.pl.

  

Przykładowe fragmenty relacji medialnych:

„Agnieszka Holland została tegoroczną laureatką X Ogólnopolskiego Kongresu w Łodzi. Laudację wygłosiła Olga Tokarczuk. – Zdolna, utalentowana na wielu poziomach, pracuje intuicją, zawsze mając w obiektywie człowieka, jego samotność, zagubienie we wrogim mu świecie, jego bunt i niezgodę. Każde jej dzieło jest inne, ciągle gotowa do eksperymentu nie waha się zaryzykować. Mówi, co myśli, bez owijania w bawełnę. Jest autorytetem, jej głosu się słucha i dzisiaj stanowi on ważny wkład w odzyskiwanie praworządnej i obywatelskiej władzy – mówiła Olga Tokarczuk.” Newsweek” 16.06.2018 r.

 

„Ogólnopolski Kongres Kobiet odbył się po raz dziesiąty, po raz drugi poza Warszawą. W 2017 roku — w Poznaniu, tym razem — w Łodzi. Podczas kilkudziesięciu centrów tematycznych i paneli plenarnych dyskutowano m.in. o protestach i o tym, po co kobietom Konstytucja, o przemocy i molestowaniu, o sytuacji osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunek, o kobietach w kulturze, mediach i w armii. Gościły na Kongresie polityczki, artystki i działaczki obywatelskie.” Oko Press 17.06.2018 r.

 

„W niedzielny poranek w łódzkich halach Expo, gdzie odbywały się wykłady, panele i warsztaty, było głośno. Bardzo głośno. To za sprawą warsztatów Edki Jarząb, artystki dźwięku, koordynatorki m.in. rozgrzewek przed protestami. Ale to był nie krzyk, tylko wołanie. Donośne, przejmujące wołanie wielogłosowego chóru kobiet.” „Wysokie Obcasy” 17.06.2018 r.

 

„Tegoroczny kongres, pod hasłem "Wszystkich praw. Całego życia!", został zorganizowany w 100. rocznicę wywalczenia przez Polki praw wyborczych. O dokonaniach naszych prababek emancypantek przypomniały uczestniczki sesji "Stulecie praw kobiet", m.in. pisarki Olga Tokarczuk i Sylwia Chutnik oraz aktorka Maria Seweryn. Ta ostatnia, wcielając się w rolę Marii Dulębianki, działaczki społecznej, feministki i artystki, odczytała zaskakująco aktualne fragmenty tekstów działaczek z początku XX wieku. „To, co osiągnęłyśmy przez sto lat, jest bardzo kruche” – mówiła w komentarzu Olga Tokarczuk, a wtórowała jej Sylwia Chutnik: „Wcale nie mam poczucia, że chcę non stop stać na barykadzie i chodzić na demonstracje, ale nauczyłam się tego, że jeśli nie stanę do walki, to nikt mi nic nie da. Codziennie walczymy o swoje prawa, ale ta walka dodaje siły”. Onet.pl 18.06.2018 r.

 

Partnerem merytorycznego i dostawcę usługi monitoringu mediów na temat X ogólnopolskiego Kongresu Kobiet w social mediach (FB, TT) był PRESS-SERVICE, który w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2018 r. poddał analizie materiały z ponad 1 100 tytułów prasowych, 5 mln źródeł internetowych i 100 stacji radiowych i telewizyjnych. Wg Raportu ukazało się 1522 publikacji, które dotarły do 533,2 mln odbiorców i odbiorczyń. Najwięcej publikacji ukazało się 16-18 czerwca.

Najaktywniejsze media: Radio TOK FM, www.wroclaw.wyborcza.pl, www.poland.shafaqna.com, Gazeta Wyborcza Wrocław, www.lodz.carpediem.pl, www.najnowsze-wiadomosci.eu, www.wysokieobcasy.pl, WTK, www.lodz.wyborcza.pl, Superstacja, Gazeta Wyborcza.

 

 

 

Monitoring i analiza danych: