Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Wybory samorządowe za nami, czas na PODZIĘKOWANIA

Dodano: 22 października 2018

Wybory samorządowe za nami, a więc czas na PODZIĘKOWANIA. Dziękujemy związanym z nami, działającym na rzecz równości kobietom, które kandydowały w wyborach – bez względu na wyniki! – i mężczyznom, którzy już realizują postulaty Kongresu Kobiet (prezydent Jacek Jaśkowiak) oraz tym, którzy będą je wprowadzać (prezydent Rafał Trzaskowski, który wraz z Kongresem budował równościowy program dla stolicy).

Dziękujemy kobietom, które głosowały w wyborach – jak wynika z danych – „w wyborach A.D. 2018 głosowało wiecej kobiet niż mężczyzn – odpowiednio 51,9 proc. i 50,7 proc. (Ipsos). Dziękujemy za wasze głosy i działania na rzecz podniesienia frekwencji wyborczej.

Gratulujemy Rafałowi Trzaskowskiemu, Hannie Zdanowskiej i Jackowi Jaśkowiakowi! Warszawa, Łódź i Poznań to – jak zauważyła na FB Dorota Warakomska – miasta, w których obradowały Ogólnopolskie Kongresy Kobiet. „Przypadek? Nie sądzę. Większość wyborców stanowiły w tych wyborach kobiety. I one poparły ludzi – kandydatów i kandydatkę – rozumiejących potrzeby kobiet.“ Wkrótce kolejne wybory – oby takich kandydatek i kandydatów było jak najwięcej.