Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Więcej kobiet do samorządów!

Dodano: 28 października 2014

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Wraz z portalem Infoonas.pl przygotowaliśmy dla Was prezentację kandydatek popieranych przez Kongres Kobiet oraz przedstawiamy opinie - dlaczego warto głosować na kobiety!

Roma Rojowska - organizacje pozarządowe przyszłością samorządów
Chciałabym, aby energia przekładała się na inicjatywy - mówi Roma Rojowska, kandydatka do Rady Miejskiej Cieszyna. Bardzo ważna jest inicjatywa uchwałodawcza w samorządzie. Moje stowarzyszenia i ja angażujemy się w realizację akcji Masz głos, masz wybór - dostępni samorządowcy, której celem jest wypracowanie komunikacji między mieszkańcami, a samorządowcami. Wypracowanie płaszczyzn i zaproponowanie tego, co zrobić, czego mieszkańcy chcą, do programów wyborczych kandydatów i kandydatek w wyborach samorządowych na różnych szczeblach.

Lilla Stefanek: Najważniejsza w pracy burmistrza jest odpowiedzialność
- Najważniejsza w pracy burmistrza jest odpowiedzialność. I bez szacunku do ludzi daleko się nie dojdzie - mówi Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej, która będzie się ubiegać o reelekcje.

Bożena Rolbiecka: Do wydajnej pracy potrzebna jest zgoda
- Do wydajnej pracy potrzebna jest zgoda - przekonuje Bożena Rolbiecka, kandydatka do Rady Miejskiej Pyrzyc.

Joanna Erbel: Warszawa potrzebuje zmiany
Warszawa potrzebuje zmiany - przekonuje Joanna Erbel, kandydatka na prezydenta Warszawy. - Jestem z pokolenia osób silnie związanych z ruchami miejskimi. Widzimy problemy m.in. seniorów i rodziców z dziećmi, wszystkie te rzeczy, które są bardzo uciążliwe, jak się o nich zapomni, a kosztują bardzo niewiele - mówi.

Katarzyna Kosno - to kobiety zapoczątkowały zieloną modernizację
Katarzyna Kosno, kandydatka do Rady Pwiatu Pyrzyckiego uważa, że kobiety mogą zmienić działanie samorządów dlatego, że mają świeższe spojrzenie na wiele spraw. Jak dodaje - kobiety mają dużą rolę do odegrania w zielonej modernizacji i to one ją zapoczątkowały.

 

Patrycja Kwiecińska-Opoka - Kongres Kobiet jest początkiem aktywizacji kobiet i ruszenia do działania
Patrycja Kwiecińska-Opoka, kandydatka na sołtyskę wsi Niesiołowice chciałaby bardziej zaktywizować swoją wieś, zintegrować młodzież. Jak mówi - zorganizowałam wyjazd kobiet z naszej wioski na Kongres Kobiet i myślę, że to jest początek, aby te kobiety zaktywizować i ruszyć do działania.

 

Elżbieta Szadkowska - współpraca Urzędu Pracy z organizacjami pozarządowymi i Izbą Gospodarczą bardzo by pomogła kobietom w znalezieniu pracy
Elżbieta Szadkowska, kandydatka do Rady Miasta Płocka, jako że od wielu lat pracuje na rzecz kobiet i jest związana z finansami, będzie wspierała kobiety i starała się, aby jak najwięcej z nich było niezależnych finansowo.

 

Katarzyna Olejnik: Na Bemowie brakuje współpracy. Potrzeba więcej kobiet
- W naszej dzielnicy brakuje współpracy. Potrzebujemy, jak najwięcej kobiet, które potrafią współpracować i tworzyć coś dobrego dla społeczności - przekonuje Katarzyna Olejnik, kandydatka do Sejmiku Mazowieckiego.

 

 

 

Materiał został przygotowany w studio tv Centrum Samorządowego na VI Kongresie Kobiet wspólnie z portalem samorządowym www.infoonas.pl

 

W zakładce Kongresu Kobiet na portalu infoonas.pl będą systematycznie dodawane kandydatki, które zostały nagrane w samorządowym studio tv na VI Kongresie Kobiet.