Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Urzędnicy chcą karać "czarne przedszkolanki"

Dodano: 6 października 2016

Dobry przykład na lekceważenie prawa dają urzędnicy z Puław nękając pracownice miejskiego Przedszkola.
Urzędnikom z Puław warto przypomnieć, że bez względu na próby niszczenia przez PiS prawa w Polsce Konstytucja RP Tu! wciąż obowiązuje.

Zrobiły sobie zdjęcie, ubrane na czarno w czarny poniedziałek i umieściły na stronie, by w ten symboliczny sposób przyłączyć się do Protestu społecznego przeciwko narażaniu kobiet, płodów i dzieci na utratę zdrowia i życia. Za to urząd miejski je gnębi. Pozwoliły sobie odezwać się, pokazać, że myślą, że mają zdanie!

Art. 31.2 Konstytucji RP stanowi, że nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. Innymi słowy, nie można zakazać korzystania z posiadanych praw.

Prezentowanie swoich poglądów i opinii jest w pełni dozwolone; zwłaszcza i zwłaszcza wtedy, gdy odbywa się to w sposób pokojowy i w NICZYM nie narusza prawa i nie naraża na uszczerbek podopiecznych przedszkola świadcząc o odpowiedzialności i profesjonaliźmie Pań Przedszkolanek

Art. 8.2 Konstytucji RP mówi, że przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. Tu - można ją stosować bezpośrednio, bo art. 54 Konstytucji RP gwarantuje wolność słowa. 
Za Paniami przemawia i prawo z art. 57 Konstytcji RP. Gwarantuje wolność zgromadzeń. Skorzystały z niego symbolicznie - umieszczając fotogfrafię, by nie narażać dobra wychowanek i wychowanków.

Dość żartów Panowie urzędnicy! Dość folwarku i traktowania ludzi jak niewolników tylko dlatego, że są kobietami!. Nie odpuścimy próby nękania tych kobiet, prześladowania ich i naruszania wobec nich prawa. Możecie przeprosić i dać słowo, że będziecie przestrzegali prawa. Tego też wymaga i kultura osobista i odpowiedzialność za kapitał kulturowy, który swoim działaniem możecie także budować. To lepsze niż jego niszczenie.

Prof. Monika Płatek

Artykuł "Urzędnicy chcą karać czarne przedszkolanki" z Dziennika Wschodniego

http://www.dziennikwschodni.pl/…/urzednicy-chca-karac-uczes…