Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

"Szkoła kodu i kujawiaka" - prof. Magdalena Środa na temat oświaty według PiS

Dodano: 28 lutego 2016

"Przede wszystkim nie będzie żadnej różnorodności, bo jest szkodliwa i trudniej ją kontrolować. Nie będzie imitacji edukacyjnych nowinek z Zachodu, bo wszędzie na świecie szkoła znajduje się w zapaści: nie wychowuje, nie uczy, młodzież jest przesiąknięta ignorancją, a rodzice są rozgoryczeni.

Nie będzie profilowanych dróg edukacyjnych, bo to "niedorzeczne, by młody człowiek profilował swoją drogę edukacyjną w wieku 15 lat" - piszą autorzy reformy. Nie będzie żadnych "bloków programowych" czy programów autorskich (chyba że za zgodą władzy). Wszystko to bowiem "osłabia wykształcenie ogólne i integralny program nauczania".

Będzie jeden program i jedna lista lektur, dzięki której młodzi będą mówić jednym językiem, bo dziś czytają różne rzeczy i nie można się z nimi dogadać. Co będą czytać? To, co "obiektywnie wartościowe", czyli to, czym zajmuje się zawodowo prof. Waśko: literaturę romantyczną. To tu jest najwięcej genialnych utworów wartych tego, by się uczyć ich na pamięć, a "pamięć to podstawa wszystkich innych funkcji intelektualnych"."

Link całego do tekstu w "Gazecie Wyborczej" (27-28 lutego):

http://wyborcza.pl/magazyn/1,151086,19686470,szkola-kodu-i-kujawiaka-jakiej-oswiaty-chce-pis-sroda.html

Konferencja prasowa na temat Raportu dot. praw kobiet dziś w Polsce planowna jest na 8 marca, godz. 14, Warszawa, ul. Flory 2