Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

RODZICE, PODZIELCIE SIĘ URLOPEM! - ZAPRASZAMY NA HAPPENING

Dodano: 20 maja 2013

 

ZAPRASZAMY NA HAPPENING POD SEJMEM! RODZICE, DOŁĄCZCIE DO NAS!
 
Kongres Kobiet,  Instytut Spraw Publicznych oraz „Gazeta Wyborcza” zapraszają na happening „Rodzice, podzielcie się urlopem”, który odbędzie się 23 maja br. (czwartek) w godz. 11:30-13.00 pod Sejmem. Pokażmy wspólnie siłę rodziców, którym bliski jest partnerski model rodziny!
 
PO CO HAPPENING?
 
Ustawa dotycząca urlopu rodzicielskiego, która po ostatnich obradach Sejmu została skierowana do sejmowej komisji nadzwyczajnej, powinna w dużo większym stopniu uwzględniać aspiracje zawodowe kobiet, potrzeby opiekuńcze ojców i prawo dzieci do budowania głębokich więzi z obojgiem rodziców. Powinna wzmacniać partnerski model rodziny! Dziecko jest szczęśliwe tylko ze szczęśliwymi rodzicami – partnerski model rodziny pomaga to osiągnąć! 
 
Nasz happening będzie kolorowy i wesoły – dla dzieci m.in. ogromne bańki mydlane i malowanie buzi, dla rodziców m.in.  quiz z nagrodami i warsztaty z noszenia dzieci w chustach oraz indywidualne konsultacje prowadzone przez Marię Ryll z Klubu Kangura. Spotykamy się o 11:30 pod Sejmem, naprzeciwko głównej bramy wjazdowej. O 12:30 odbędzie się konferencja prasowa.
 
Tato, mamo, przyszła mamo, przyszły tato – dołącz do nas pod Sejmem i pokaż swoje poparcie dla tej idei!
 
Happening „Rodzice, podzielcie się urlopem” jest kontynuacją akcji „Weź urlop, ojcze” realizowanej przez „Gazetę Wyborczą”, Kongres Kobiet i Instytut Spraw Publicznych, w której apelujemy do parlamentu o przeznaczenie kilku tygodni urlopu rodzicielskiego wyłącznie dla ojców.
 
Na happeningu obecność potwierdzili, m.in.
Ambasador Szwecji, Steffan Herrstrom, Magdalena Środa, Piotr Pacewicz  i Jacek Kucharczyk.
 
Zapraszamy!