Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Rekomendacje wyborcze Kongresu Kobiet

Dodano: 6 lipca 2015

W sprawie rekomendacji wyborczych

Jednym z haseł wszystkich Kongresów Kobiet jest: „bierz sprawy w swoje ręce!”. Namawiałyśmy i namawiamy: nie narzekajcie, że źle dzieje się w samorządach i w państwie, bądźcie aktywne, startujcie w wyborach! 

Dostaniecie nasze poparcie. 

Informujemy więc, że w nadchodzącej i już nieformalnie trwającej kampanii parlamentarnej Stowarzyszenie Kongres Kobiet będzie udzielać pisemnego, programowego, osobowego wsparcia kobietom i mężczyznom z różnych ugrupowań partyjnych i z różnych list. 

 

Warunkiem uzyskania pisemnej rekomendacji jest: 

1. Uwzględnienie w programie wyborczym postulatów Kongresu Kobiet; w szczególności postulatu równości w różnych dziedzinach życia społeczno-politycznego.

2. Włączenie w swoje działania polityczne innych kobiet.

3. Złożenie zobowiązania, że – w przypadku wygranej – postulaty Kongresu Kobiet będą stanowiły parlamentarną agendę działań.

4. W przypadku pełnienia funkcji regionalnej pełnomocniczki KK, konieczne jest zawieszenie swojego pełnomocnictwa na czas trwania kampanii wyborczej (za początek kampanii przyjmujemy dzień ogłoszenia daty wyborów parlamentarnych).

5. Rekomendacja zostanie udzielona osobom, które są członkami i członkiniami Stowarzyszenia i mają opłaconą składkę członkowską. 

6. Prośbę o rekomendację należy wysłać do biura Stowarzyszenia Kongres Kobiet – biuro@kongreskobiet.pl.

 

Uchwała w tej kwestii zostanie podjęta na najbliższym posiedzeniu zarządu.