Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Reaktywacja Wielkopolskiego Kongresu Kobiet

Dodano: 6 grudnia 2016

Od kilku miesięcy Wielkopolski Kongres Kobiet (WKK) działa w nowej odsłonie. W sierpniu 2016 roku nową pełnomocniczką została Violetta Ratajczak, do której później dołączyły Elżbieta Grodzka i Ewa Myszkowska (absolwentki LAKK). W działania angażuje też się wiele innych wspaniałych kobiet, zaproszonych przez  WKK, m.in. przedsiębiorczynie, przedstawicielki świata nauki oraz instytucji publicznych.

 

Głównym priorytetem WKK jest wsparcie kobiet m.in. poprzez działania edukacyjno-rozwojowe. Realizujemy je poprzez bezpłatne szkolenia i warsztaty o różnorodnej, ale praktycznej tematyce. W listopadzie odbyły się dwukrotnie pod hasłami: „Poznaj siebie, aby spełniać się w pracy” oraz „Cyfrowa kobieta - świadoma kobieta”. Podczas pierwszego warsztatu panie mogły poznać swój profil motywacyjny oraz uczyły się, jak odpowiadając na oferty pracy prezentować się w CV. Natomiast tematem drugiego szkolenia było m.in. skuteczne i bezpieczne korzystanie z Facebooka do celów zawodowych i prywatnych. Zaangażowanie trenerek opiera się na formule wolontariatu, a dzięki Centrum Bukowska w Poznaniu, nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z wynajęciem sal. Wprowadziłyśmy też zasadę, że w zamian za bezpłatną edukację, uczestniczki proszone są o przyniesienie artykułów spożywczych czy do higieny osobistej dla dzieci, które przekazujemy zaprzyjaźnionej placówce opiekuńczo-wychowawczej.

 

Ostatnie kilka miesięcy to również czas odnowy Wielkopolskiego Kongresu Kobiet w świadomości społecznej na poziomie lokalnym m.in. poprzez zaznaczanie naszej obecności na ważnych dla kobiet wydarzeniach (np. Czarnym Proteście) oraz reaktywację fanpage’a na Facebooku, na którym dzielimy się informacjami o bieżących działaniach oraz wiedzą użyteczną dla kobiet. Coraz częściej jesteśmy zapraszane do udziału w wydarzeniach trzeciego sektora. W październiku Violetta Ratajczak, na zaproszenie Business Professional Women, wzięła udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Panem dr. Adamem Bodnarem. Ważną częścią naszej działalności jest budowanie pozytywnych relacji z otoczeniem oraz poszukiwanie ciekawych możliwości współpracy z aktywnymi kobietami z Poznania i Wielkopolski.

 

Zwieńczeniem pracy ostatnich miesięcy była konferencja „Czas na kobiety” w Poznaniu, organizowana przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet wraz z Wielkopolskim Kongresem Kobiet. Konferencja była pierwszą z cyklu, a jednocześnie pierwszym od dawna dużym wydarzeniem w Poznaniu, firmowanym przez naszą organizację. Wydarzenie zostało odebrane bardzo pozytywnie, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i merytorycznym. Jest to duża satysfakcja dla naszego niewielkiego i całkiem nowego zespołu.

 

Link do relacji z konferencji „Czas na kobiety” w Poznaniu https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/news/show/czas_na_kobiety_-_poznan_juz_za_nami

 

Fanpage Wielkopolskiego Kongresu Kobiet https://www.facebook.com/WielkopolskiKongresKobiet/

 

Informacje o pełnomocniczce Kongresu Kobiet w Poznaniu https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/text/regiony/pelnomocniczki_regionalne/poznan

       

 

 

Autorka: Ewa Myszkowska