Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Radości z kobiecości - recenzja

Dodano: 11 grudnia 2017

 

Dziś czytamy i polecamy:

„Radości z kobiecości” to niezwykłe kompendium wiedzy dla kobiet (i nie tylko!) w każdym wieku. To książka, która w lekki, zabawny, a przy tym wyczerpujący i bezpośredni sposób odpowiada na pytania, które często wstydzimy się zadać mamie, koleżance lub nawet lekarzowi.

Rozbraja trudne tematy, prosto i bez wstydu opisuje problemy, z którymi styka się każda dziewczyna i kobieta: jak mówić o pierwszej miesiączce, jak rozmawiać z partnerem o swoich potrzebach, jak zaplanować antykoncepcję. Tematy, które niestety w Polsce są często tabu, a przecież tak ważne i determinujące nasze życie seksualne i uczuciowe.

W obliczu braku odpowiedniej edukacji seksualnej dla dzieci i nastolatków w szkole, w obliczu polskiego kompleksu przed otwartym mówieniem o „tych” sprawach, książka ta jest wspaniałym przykładem otwartego, niezwykle wyważonego i kulturalnego podejścia do tematu ciała, seksualności i kobiecości. Można ją czytać w całości albo wybiórczo, czyli tylko wybrane rozdziały na interesujący nas temat.

Polecamy dla młodych dziewcząt, które wchodzą w piękny czas pierwszych miłości, ale także dla kobiet w każdym wieku, które chcą wiedzieć wszystko o kobiecych problemach ginekologicznych i pragną jak najlepiej dbać o swoje zdrowie seksualne. Wspaniały prezent dla córki, siostry i koleżanki!

„Radości z kobiecości”, Autorki: Nina Brochman, Ellen Stokken, Wydawnictwo Sonia Draga