Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ KOBIET: HISTORIE NASZYCH SUKCESÓW, PORAŻKI W NASZYCH HISTORIACH - RELACJA Z PANELU V KONGRESU KOBIET

Dodano: 8 lipca 2013

V KONGRES KOBIET: dzień pierwszy, sala kongresowa, godz. 18:00

PANEL „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ KOBIET – HISTORIE NASZYCH SUKCESÓW, PORAŻKI W NASZYCH HISTORIACH”| prowadząca: Dorota Warakomskaudział: Magdalena Dziewguć, Katarzyna Majewska, Dorota Popińska, Aneta Stępień-Proszewska, Helena Żukowska

_____________________________________________________________________

Czym dla przedsiębiorczych kobiet jest sukces? Równowagą pomiędzy życiem zawodowym i osobistym, poczuciem samorealizacji i satysfakcji? Jak śmiało dążyć do celu i po drodze, mimo porażek, nie skapitulować? Dorota Warakomska poprosiła o wskazówki kobiety, które odniosły sukces w różnych dziedzinach: biznesie, administracji publicznej, mediach, sztuce czy w środowisku wiejskim.

Magdalena Dziewguć, Katarzyna Majewska, Dorota Popińska, Aneta Stępień- Proszewska oraz Helena Żukowska wspólnie definiowały czym jest dla nich sukces. Mówiły o efekcie transformacji ustrojowej, karierze w korporacjach i samorządach oraz o zmyśle ekonomicznym. Zachęcały do stawiania sobie celów i ich konsekwentnej realizacji. Panie podkreślały rolę satysfakcji z własnej pracy oraz dążenia do samodoskonalenia. Uczestniczki dowiedziały się, jak ważna jest identyfikacja swoich mocnych stron i skoncentrowanie się na nich.

Dyskutowano także o barierach, które nas ograniczają m.in. brak wzajemnego wsparcia i samoakceptacji, siły do pokonywania przeciwności losu oraz zawiści innych. Gościnie podzieliły się także radami: wiarą w kobiecą intuicję, ciężką pracę, dążenie do samorealizacji oraz bycie zdeterminowaną i konsekwentną.

Każda wychodząca z Kongresowej była pełna pozytywnej energii i chęci do działania!