Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Dodano: 15 stycznia 2018

Z opisu strajkowego Wydarzenia DÉJÀ VUNIE dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej (FB): 

„10 stycznia 2018 Sejm głosami prawicy i prawicy udającej centrum, w tym posłów i posłanek udających opozycję, wyrzucił do kosza obywatelski projekt Ratujmy Kobiety. Nie głosował nad liberalizacją prawa. Nie głosował nad legalizacją aborcji…
Ale to nie jest jeszcze wszystko, co się stało. 10 stycznia 2018 Sejm, głosami posłów PiS, PSL, Kukiz15 i innych prawicowych przystawek zdecydował, że będzie procedować projekt zaostrzający prawo aborcyjne i zmuszający kobiety do noszenia i rodzenia płodów niezdolnych do samodzielnego życia autorstwa pani Kai Godek – która swój wybór w tej sprawie miała, a teraz prowadzi krucjatę, żeby pozbawić go wszystkie inne kobiety. I mówi wprost, że to tylko pierwszy krok, bo jej celem jest całkowity zakaz aborcji w Polsce i możliwość zamykania nas w więzieniach za poronienia. 
Przed nami prawicowy festiwal nienawiści do kobiet nie tylko w komisji sejmowej, ale i w atrapie Trybunału Konstytucyjnego, który pochyli się nad wnioskiem posła PiS B. Wróblewskiego, również zmierzający do całkowitego zakazu aborcji w Polsce. 
Dlatego 17 stycznia spotykamy się na pikietach.”

Info o pikietach w Polsce: https://goo.gl/ssZPhJ