Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Protest 100 opon

Dodano: 23 marca 2017

Wspieramy inicjatywę Związku Nauczycielstwa Polskiego przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy edukacji pod hasłem „Referendum szkolne”.

„Reforma minister Anny Zalewskiej wzbudziła sprzeciw i krytykę nauczycieli, rodziców, organizacji pozarządowych, ekspertów, nauczycieli akademickich i samorządowców, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną, wprowadzającą wieloletni chaos organizacyjny i programowy oraz generującą olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy terytorialne.” – Z „Deklaracji na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty”, podpisanej przez nas i liczne organizacje i ugrupowania, które weszły do komitetu referendalnego.

W związku z inicjatywą w sobotę 25 marca o godz. 13.00 pod Ministerstwem Edukacji Narodowej, ul. Szucha 25 odbędzie się Protest 100 opon”, w którym weźmiemy udział.

„Domagaliśmy się prawdziwych konsultacji społecznych, czasu na rzetelne przygotowanie podstaw programowych, używaliśmy merytorycznych argumentów. Pisaliśmy listy, śledziliśmy opinie ekspertów, protestowaliśmy. Uspokajano nas uśmiechem. Uśmiech to żadna odpowiedź! 
Nasza cierpliwość się skończyła! Deforma edukacji dotknie wszystkie dzieci. One nie mieszkają na Księżycu, nie są przedmiotami, które można przestawiać z miejsca na miejsce. Dzieci istnieją naprawdę, a ich zdrowie, szczęście, przyszłość i marzenia są dla nas najważniejsze. Dzieci nie potrzebują chaosu, stresu i powrotu do przeszłości. 

 

Deforma edukacji nie służy dzieciom!
 

Dla rodziców, nauczycieli dobro dzieci jest najważniejsze. 
 

Dlatego będziemy nadal oponować. 25.03.2017 o 13.00 Przyjdźmy pod MEN.
#protest100opon

 

Stare opony można pożyczyć z dowolnej wulkanizacji lub punkcie utylizacji, nic nie kosztują. Zamierzamy je wykorzystać do instalacji. Wiemy, że to trudne zadanie, ale warto! Trudniejsze wyzwania stawały przed Wami. Dacie radę! Przytoczcie opony! 
Nie będziemy ich palić. Palenie jest niezdrowe i nieekologiczne!

 

Ważne: Każdy będzie musiał swoją oponę zabrać z powrotem!
 

PS. Bębny też mile widziane!
 

Zatrzymajmy wspólnie deformę edukacji nauczyciele, rodzice, obywatele!
Oficjalnym organizatorem jest NIE dla chaosu w szkole.” – A to opis wydarzenia, które w sobotę 25 marca o godz. 13.00 pod Ministerstwem Edukacji Narodowej, ul. Szucha 25.

Link na FB: https://goo.gl/vGiwYf