Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Projekt Stop aborcji odrzucony! Dziękujemy za wspólne działanie

Dodano: 6 października 2016

Sejm odrzucił dziś projekt Ordo Iuris Stop aborcji. Jest to nasze małe zwycięstwo w batalii o prawa kobiet. Kongres Kobiet od początku istnienia opowiada się za prawem kobiet do wyboru i do stanowienia o sobie. O swoim życiu, o swoim ciele. Wchodząc w skład Komitetu Ratujmy Kobiety (z przedstawicielkami_lami innych organizacji, ugrupowań) my – osoby z warszawskiego Kongresu, a także nasze regionalne pełnomocniczki – zbierałyśmy podpisy pod projektem obywatelskim Ratujmy Kobiety, dotyczacym liberalizacji prawa aborcyjnego. Projekt, który podpisało ponad 215 tys. Polek i Polaków, został odrzucony. Jednak nasze wysiłki nie poszły na marne. Nasza akcja w całym kraju zmobilizowała społeczeństwo, zwróciła uwagę na sytuację i zagrożenie praw kobiet. I przyczyniła się do tego, że projekt Stop aborcji także odrzucono. Mają w tym udział wszystkie te osoby, którym los Polek, nasz los, nasze życie, nasze prawa, nie są obojętne.

Za udział w zbieraniu podpisów, w marszach, protestach i innego typu akcjach pod hasłem #ratujmykobiety dziekujemy! Dziękujemy osobom z organizacji społecznych, grup, środowisk zaangażowanych, a także osobom niezrzeszonym, prywatnym, bo to one są sprawczyniami i sprawcami tej rewolucji, przebudzenia, „czarnego“ pospolitego ruszenia. Dziękujemy działającym w regionach naszym kongresowym pełnomocniczkom! Dziękujemy wreszcie politykom i polityczkom za silny głos w obronie kobiet!

Anna Karaszewska, przedstawicielka-ambasadorka Kongresu w Komitecie Ratujmy Kobiety: – Wygrana bitwa za nami, ale batalia o prawa kobiet trwa. Będziemy dalej walczyć o wolność wyboru! Wspólnymi siłami, bo razem możemy więcej.