Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Projekt Ratujmy Kobiety 2017 – uczestniczymy!

Dodano: 4 sierpnia 2017

W poniedziałek 31 lipca 2017 roku Obywatelski Komitet Ustawodawczy „Ratujmy Kobiety 2017“ odebrał powiadomienie Marszałka Sejmu o zarejestrowaniu Komitetu. Decyzja jest datowana na 24 lipca. Oznacza to, że przystępujemy do zbierania co najmniej stu tysiecy podpisów, koniecznych by projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie wprowadzić pod obrady Sejmu. Projekt ten obejmuje przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, prawo dla kobiet do legalnego przerywania ciąży do końca 12. tygodnia. A także – wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty. Reguluje ponadto stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów.

Pełnomocniczką Komitetu jest Barbara Nowacka, a wicepełnomocniczką Anna Karaszewska, członkini Zarządu Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Komitet jest inicjatywą obywatelską, którą współtworzą liczne organizacje działające na rzecz kobiet i praw człowieka, a także partie pozaparlamentarne.

W zbiórce podpisów uczestniczymy w całej Polsce. Naszej pełnomocniczki zgłosiły swój akces i chęć działania.

Więcej informacji: www.ratujmykobiety.org.pl

Zachęcamy do włączenia się do akcji wraz z nami!

KARTA DO ZBIERANIA PODPISÓW - stąd można ją ściągnąć i wydrukować

#RatujmyKobiety2017