Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

PROGRAM VIII KONGRESU KOBIET

Dodano: 12 maja 2016

VIII Kongres Kobiet będzie świadectwem tego, że stoimy po jasnej stronie mocy„Równość, aktywność, demokracja” to hasła tego wydarzenia. To nasze hasła od początku, ale teraz nabrały szczególnego znaczenia.

ZAREJESTRUJ SIĘ

13-14 maja na Torwarze będziemy mówić o Polsce. O Polsce w Europie i świecie, od których ostatnio próbuje się nas odwrócić – przynajmniej od tej nowoczesnej i otwartej części Europy i świata. Zastanowimy się, co to dla nas znaczy, w jakim kierunku idziemy, jakie są nasze perspektywy i zagrożenia.

13 maja o godz. 8.00 COS Torwar (Łazienkowska 6a) otwiera dla nas swoje podwoje! Odbieramy identyfikatory, by o 9.30 spotkać się na płycie. Wtedy uroczyście Was powitamy. Po sesjach, panelach, warsztatach, spotkaniach pierwszy dzień zwieńczymy wspólną zabawą o godz. 20. W sobotę natomiast otwieramy Torwar o godz. 8.00, a na godz. 9.00 zapraszamy do centrów tematycznych oraz na warsztaty. Pożegnamy się ok. godz. 16.30.

 


 

#8KongresKobiet to też spotkania w Parku Kobiet. Będą też udzielane m.in. porady prawne i alimentacyjne.

I – ważne – oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej informacji prawnej. Dwie ekspertki, prawniczki z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich będą miały dyżury w punkcie informacyjnym Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w następujących terminach (13 maja w godz. 12.00-17.00 i 14 maja w godz. 10.00-14.00). Jeśli zostały naruszane Państwa prawa przez urzędy, instytucje publiczne (sąd, policję, samorząd, służbę zdrowia, szkołę). Rzecznik może Wam pomóc. – Więcej informacji o tym na www.kongreskobiet.pl. Tam też wkrótce kolejne informacje o programie i wydarzeniach towarzyszących.

13 i 14 maja będzie merytorycznie i energetycznie. Będziemy dyskutować, wyciągać wnioski i planować wspólne działania. Ale będziemy też się bawić – wspólna Zumba to mocny punkt programu! Tak było w wzeszłym roku

Jak co roku Kongres będzie festiwalem współpracy i współdziałania, okazją do wymiany doświadczeń, zdobywania inspiracji oraz motywacji do działania.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ 

ZRÓB SOBIE PREZENT, ZAREJESTRUJ SIĘ, MÓWIĄC „TAK” RÓWNOŚCI, AKTYWNOŚCI I DEMOKRACJI.

MÓWIĄC „TAK” PRAWOM I SZANSOM KOBIET

Bądź z nami po jasnej stronie mocy!

 

REJESTRACJA MEDIÓW

WOLONTARIAT 

GRUPY ZORGANIZOWANE

WSPÓŁPRACA/PARK KOBIET