Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

PREMIERA KOLEJNEJ KSIĄŻKI W SERII BIBLIOTEKI KONGRESU KOBIET!

Dodano: 11 czerwca 2013

 
„Reakcja. Niewypowiedziana wojna przeciwko kobietom”- polska publikacja bestsellera laureatki Nagrody Pulitzera Susan Faludi, miała swoją oficjalną premierę podczas V Kongresu Kobiet. To już druga książka w serii wydawniczej Biblioteki Kongresu Kobiet, powstałej przy współpracy z wydawnictwem Czarna Owca. 
 
 
Kongres Kobiet wraz z wydawnictwem Czarna Owca zaprasza do lektury klasyka amerykańskiego feminizmu.  Książka, w szczególności adresowana do kobiet, pokazuje jak brzemienna w skutkach może być działalność kultury masowej. Lukratywność i komercjalizm prowadzą do mylnego postrzegania feministycznych ideałów , tym samym krzywdząc płeć piękną. Niezależność finansowa zostaje zdegradowana do robienia zakupów, a wszelkie aspiracje do samo spełnienia są postrzegane jako chęć samodoskonalenia.
 
„Bycie feministką oznacza, że wierzysz w to, że kobiety powinny być traktowane jak pełnoprawny obywatel – ani bardziej, ani mniej. Kobiety cierpią, ponieważ ruch emancypacyjny kobiet nie zaszedł wystarczająco daleko. Nie są jednakowo traktowane ani w pracy, ani w domu, a ponadto prawie w ogóle nie mają głosu w instytucjach politycznych w kraju”- mówiła Susan Faludi w wywiadzie w 1992 roku.
 
Czy miejsce kobiet zmieniło się od 1991 roku? Czy transparentny sufit jest wciąż aktualny w wielkich korporacjach? Czy Partnerstwo w życiu rodzinnym i biznesowym prawidłowo funkcjonuje? Sprawdź sam/a w „Reakcji”!
 
Książka będzie dostępna tutaj: www.czarnaowca.pl 
 
 
fot. Wojciech Surdziel