Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

"Pożądanie"

Dodano: 16 lipca 2014

 

W piątek 25.07 godz. 18:30.
"Pożądanie" reż.Lisa Azuelos (2014).
 

Elsa (Sophie Marceau) to utalentowana i odnosząca zawodowe sukcesy pisarka. Pierre (François Cluzet) jest żonatym i prowadzącym szczęśliwe życie rodzinne prawnikiem. Losy obojga przetną się, kiedy wspólny przyjaciel pozna ich ze sobą na ceremonii zamknięcia targów książki. To, z pozoru niewinne spotkanie, przerodzi się w trudną do opanowania fascynację. Pierre, mimo uczucia jakim darzy swoją żonę Anne, nie może przestać myśleć o pięknej nieznajomej. Elsa, świeżo po burzliwym rozwodzie, niechętna wchodzeniu w nowe relacje, wciąż jest pod wrażeniem nieznajomego. Czy wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia przerodzi się w coś więcej? 

 
 
 
 

 
 
Oczami kobiet
 
Oczami Kobiet - najlepsze filmy z kobiecej perspektywy, cykl filmowy Kongresu Kobiet i Kina Luna. "Oczami kobiet" to cykl filmów, który przybliża widzom świat widziany z kobiecej perspektywy. Wszystkie zaprezentowane filmy dotykają tematyki, którą często pomija kino męskie. Kobiety odkrywają przed widzami nowe, nieznane obszary rzeczywistości – ich osobiste, skupione na emocjach kino, stanowi świeży powiew w zdominowanym przez mężczyzn świecie filmu. 
 
Dwa razy w miesiącu w kinie Luna w Warszawie odbywa się pokaz filmów o tematyce kobiecej. Po filmie odbędzie się rozmowa z zaproszoną gościnią.
 
Bilety można kupić on-line na stronie kina Luna (można dokonać rezerwacji lub zakupu on-line; rezerwacje wygasają na pół godz. przed wydarzeniem).