Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

PIERWSZY REJS KOBIET NAWIGRACJE JUŻ WKRÓTCE NA FALACH!

Dodano: 21 czerwca 2013

We wrześniu profesjonalne żeglarki i amatorki tego sportu, związane z ideą działania na rzecz kobiet, wsiądą na pokład kilku jachtów, postawią żagle i obiorą kurs na… BABIPORT, czyli miejsce społeczno-kulturalnych wydarzeń o charakterze antydyskryminacyjnym i równościowym. W tym roku naszym BABIPORTEM są Międzyzdroje i nowa przystań w Wapnicy, a żagle stawiamy na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim na Zalewie Szczecińskim. 
 
Od 14 do 21 września br. kobieca flotylla odwiedzi kilka marin, w których współorganizuje program społecznych i artystycznych wydarzeń. Goleniów stanie się miejscem debat poświęconych aktywności zawodowej, politycznej i społecznej kobiet. Tu także odbędzie się Regionalny Kongres Kobiet, którego elementem będzie m.in. panel dyskusyjny Praca to pasja opłacana z udziałem żeglarek, pilotek i kobiet pracujących na promach i statkach pasażerskich. W Wolinie zaś – na uczestniczki czeka seria warsztatów, prowadzonych m.in. przez Joannę Piotrowską, prezeskę Fundacji Feminoteka. W Wapnicy otworzymy nową marinę, zapraszając także na przegląd żeglarskich filmów dokumentalnych i spotkania z podróżniczkami (m.in. córką Teresy Ramiszewskiej, Mirą Urbaniak, Moniką Witkowską). Przez dwa dni Miastem Kobiet staną się także Międzyzdroje z głównym punktem programu – Straganami Idei, czyli debatami wokół książek związanych ze stereotypizacją i zmianą ról społecznych.  Tegoroczny rejs zakończymy uczestnicząc i współorganizując Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej  w Nowym Warpnie – największe w Polsce wydarzenie promujące ekonomię społeczną,  w której udział weźmie ponad 1000 uczestniczek i uczestników. Na pokład wejdą zachodniopomorskie posłanki, radne i liderki środowisk kobiecych.
 
KTO Z NAMI PŁYNIE?
 
Wśród załogantek znajdą się liderki kobiecych środowisk, naukowczynie, polityczki, pisarki, artystki. Będzie to silna reprezentacja kobiet związanych ze społeczną zmianą, m.in.: prof. Madalena Środa, prof. Małgorzata Fuszara, dr Agnieszka Graff, Agnieszka Grzybek, dr Kazimiera Szczuka, Joanna Piotrowska, Hanna Samson, Sylwia Chutnik, dr Anita Kucharska-Dziedzic. Będzie też z nami Wanda Nowicka, marszałkini Sejmu RP. Podczas rejsu staną się prelegentkami, uczestniczkami debat i prowadzącymi warsztaty. 
 
DOŁĄCZ DO NAS!
 
Każdy może dołączyć do pływającej armady lub uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych na lądzie.  Posiadających żaglówkę, jacht motorowy lub kajak – zachęcamy do płynięcia z nami! 
 
Na wszystkie wydarzenia organizowane w portach wstęp jest wolny. Na część  z nich  wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.