Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Pierwsza debata programowa dotycząca IX Kongresu Kobiet

Dodano: 22 lutego 2017

W pierwszej debacie programowej dotyczącej IX Kongresu Kobiet, która nieprzypadkowo odbywa się w Poznaniu (!), wezmą udział przedstawiciele_ki organizacji społecznych, inicjatyw pozarządowych i osoby, które działają na rzecz praw kobiet, równości, przeciwdziałania dyskryminacji, różnorodności i demokracji. „IX Kongres ma być Wasz! To nie jest sesja wyjazdowa Warszawy, tylko ogólnopolskie wydarzenie, zorganizowane w dużej mierze przez organizacje „zachodnie“ (w wielorakim rozumieniu tego słowa).“ – Piszemy w zaproszeniu na spotkanie, na którym chcemy przedyskutować propozycje tematyczne i razem zastanowić się nad priorytetami i postulatami.

Podczas Kongresu mamy do zagospodarowania panele plenarne, kilkanaście centrów tematycznych (m.in. ekonomiczne, zdrowia, uchodźców i uchodźczyń, edukacyjne, polityczne, duchowe, zielone) oraz warsztaty, wystąpienia, porady, miejsca promocji, eventy, kącik dla dzieci… Chcemy też, by IX Kongres był Wielką Debatą Regionów.

Dzięki uprzejmości i gościnności Pana Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka spotkanie odbędzie się 24 lutego (piątek) w Urzędzie Miasta w godz. 11.30-15.00 (Pl. Kolegiacki 17, Sala Sesyjna S2 na parterze).

Gościnie i gości powitają Marta Mazurek, pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom, i Violetta Ratajczak, regionalna pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Poznaniu.

W spotkaniu wezmą udział warszawskie założycielki Kongresu Kobiet – prof. Magdalena Środa (opowie o genezie, tradycji i wartościach Kongresu), prof. Małgorzata Fuszara i Anna Karaszewska, członkini Zarządu naszego Stowarzysznia.