Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Panie Prezydencie, proszę zrozumieć jak działa Konwencja

Dodano: 9 lutego 2017

Prezydent namawiający do łamania prawa to Prezydent, który podburza do anarchii. I na dodatek wstyd, bo Prezydent najwyraźniej nie rozumie istoty Konwencji, także tej Antyprzemocowej (CETS210) i tego, jak ten instrument działa. Konwencja nie nakazuje eliminowania obowiązującego prawa, co więcej część rzeczy, które zaczęło działać, działa właśnie dlatego, że wdrażamy Konwencję.

Proponuję nieznajomość i niezrozumienie prawa przez Prezydenta RP, wykorzystać jako okazję do szerszej akcji pozwalającej zrozumieć, o co w Konwencji chodzi. Pozwólmy i Prezydentowi zrozumieć, jak działa i jak ważna jest Konwencja antyprzemocowa, bo póki co, trochę wstyd przed swoimi i sąsiadami – niby śmieją się z Prezydenta Dudy, ale tak naprawdę śmieją się z nas. Mamy – ich zdaniem – to, na co zasługujemy:

8 lutego 2017, www.oko.press

Duda o konwencji antyprzemocowej: „przede wszystkim nie stosować”. Polskie prawo jest „bardzo dobre”

W zdumiewającej wypowiedzi prezydent Duda lekceważąco mówi o Konwencji antyprzemocowej, która jako konwencja międzynarodowa jest obowiązującym prawem i zachęca, by jej nie stosować. Argumentuje, że Konwencja jest niepotrzebna, bo nasze regulacje prawne są "bardzo dobre. "To w Polsce działa" - mówi Duda. OKO.press sprawdza, jak działa

"Wskazywałem, że u nas ta regulacja dotycząca przemocy jest bardzo dobra, funkcjonuje, jest egzekwowana. Przyjmowanie dodatkowych regulacji jest niepotrzebne, bo w Polsce to działa. W związku z tym, my nie musimy się już dodatkowo do niczego zobowiązywać."

W jednej wypowiedzi w „Warto rozmawiać” Andrzej Duda dwukrotnie złamał zobowiązania prezydenckiej przysięgi. Po pierwsze nie „dochowując wierności Konstytucji,  bo zachęcał do lekceważenia prawa. Po drugie, najwyraźniej „pomyślność obywateli nie jest dla niego najwyższym nakazem” (chyba, że uznamy, że pomyślność nie dotyczy obywatelek)....

Reszta artykułu na https://oko.press/