Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Nordic walking - zamień szpilki na kijki!

Dodano: 1 września 2014

Letnia Akademia Kongresu Kobiet to również aktywność fizyczna dla zdrowia i urody! Dziękujemy PZU i PZU Życie za wyposażenie uczestniczek Letniej Akademii w profesjonalny sprzęt do nordic walking. 
 
Dzień na Letniej Akademii Kongresu Kobiet rozpoczynałyśmy o 7:30 poranną dawką nordic walking. Uwalniane na porannych spacerach endorfiny pozytywnie nastrajały nas na cały dzień! Spacerować lasem, polem i nad jeziorem, poprawiając nasza kondycję fizyczną i skutecznie pozbywając się resztek snu mogłyśmy dzięki jednemu z naszych sponsorów - PZU i PZU Życie, któremu serdecznie dziękujemy za wyposażenie wszystkich uczestniczek Letniej Akademii w profesjonalne kijki do nordic walking. Ta forma aktywności, to nie tylko spacery, ale również ogólnorozwojowe ćwiczenia poprawiające naszą kondycję. I co ważne - mogą je uprawiać wszyscy, bez względu na wiek! Zajęcią prowadziła Prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet - Dorota Warakomska.
 
Podczas marszu nie mogło zabraknąć hymnu Kongresu Kobiet!
 
 
Akcja „Zamień szpilki na kijki”, którą zainicjowało stowarzyszenie „Kobiety PZU”, ma na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Promujemy nordic walking, czyli spacer z kijkami, bo jest to sport dobry dla każdego niezależnie od wieku. Wystarczą wygodny ubiór i obuwie sportowe. „Zamień szpilki na kijki” to niejedyna akcja, którą realizujemy. Stowarzyszenie prowadzi obecnie program „W trosce o serce” – cykl badań profilaktycznych dla pań pracujących w PZU w całej Polsce. Sukcesywnie będziemy uruchamiać też kolejne inicjatywy. - Katarzyna Majewska, Dyrektorka Zarządzająca ds. Administracji, Zakupów i Nieruchomości, Prezeska stowarzyszenia „Kobiety PZU"
 
Badania pokazują, że aktywna sportowo kobieta to aktywna sportowo rodzina. O czym przekonywała na Letniej Akademii Kongresu Kobiet gościni specjalna, była Ministra Sportu i Turystyki, Joanna Mucha. Nie tylko mówiła, ale też dawała przykład ćwicząc razem z nami! 
Liczymy na to, że aktywny spacer stanie się stałym elementem dnia uczestniczek Akademii również po jej zakończeniu. To rownież doskonały sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, przy jednoczesnym podnoszeniu sprawności fizycznej. 
 
Moda na nordic walking przyszła do nas z Finlandii. Od 2007 roku Polacy masowo uprawiają ten sport. W każdym mieście czy miasteczku można znaleźć osoby regularnie chodzące z kijkami. Nic dziwnego, bo to sport dla każdego bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną. Nie ma on praktycznie żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Wykluczyć nas mogą jedynie problemy z kręgosłupem, ostry stan zapalny, niedawno przebyte operacje, urazy. Aby zacząć, wystarczy zaopatrzyć się w dobry sprzęt, który dobierze nam instruktor, założyć odpowiednie obuwie trekkingowe i wygodny strój. Trenować możemy nawet codziennie, najlepiej nie krócej niż godzinę. To bardzo dobry sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Należy jednak oczywiście pamiętać o diecie. Podczas treningu angażujemy nawet 90 proc. mięśni i spalamy około 400 kcal na godzinę. Nordic walking świetnie wpływa na naszą kondycję, stan zdrowia i samopoczucie. Jest idealny dla każdego. Pozwala na odciążenie stawów biodrowych, kolanowych i skokowych. To świetny sposób, aby się odstresować i pozbyć negatywnych emocji, nabrać dystansu do codziennych problemów. Chodzenie z kijkami pozwala na pogłębianie relacji z drugim człowiekiem, jeśli oczywiście zamierzamy ćwiczyć z partnerem. Polecam to wszystkim kobietom, które chcą zadbać o siebie i swoje zdrowie. - Aneta Dowiedczyk, Trenerka
 

 

Letnią Akademię Kongresu Kobiet 2014 wsparli: