Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

MODA DLA ŚWIADOMYCH SIEBIE KOBIET - SPOTKANIE Z JOANNĄ KLIMAS

Dodano: 19 marca 2013

 

MODA DLA SWIADOMYCH SIEBIE KOBIET

 SPOTKANIE Z JOANNĄ KLIMAS

 
Między dresscodem a stylem. Między stylem a kobiecością. Między kobiecością a wygodą. Czy feministka może być dobrze ubrana? Czy dbanie o wygląd zewnętrzny nie jest sprzeczne z wolnomyślicielstwem, podmiotowością i decyzyjnością? 
 
Zapraszamy na spotkanie z projektantką Joanną Klimas, w trakcie którego będziemy szukać odpowiedzi na te pytania – już w środę, 27 marca, o godz. 16:00!
 
Mamy tylko 15 miejsc. By zapewnić sobie jedno z nich, wystarczy krótko napisać, dlaczego chciałabyś wziąć udział w tym spotkaniu, a swoją odpowiedź wysłać na adres biuro@kongreskobiet.pl do 22 marca (piątek) do godz. 12:00. W poniedziałek (tj. 25 marca) poinformujemy, które z Was zapraszamy do udziału w spotkaniu! :)
 
Spotkanie z Joanną Klimas inauguruje cykl projekcji, warsztatów i spotkań tematycznych organizowanych w naszej nowej siedzibie. Otwieramy się dla Was!
 
Joanna Klimas – polska projektantka mody, twórczyni marki Joanna Klimas. Dwukrotnie, w latach 1998 i 1999, została uhonorowana nagrodą miesięcznika ELLE dla Najlepszego Projektanta Roku. Współpracuje m.in. z reżyserem M.Trelińskim, projektując kostiumy do inscenizacji „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego na scenie Opery Narodowej w Warszawie.
 
Ewolucja indywidualności Joanny Klimas – od bizneswoman kierującej firmą konfekcyjną, poprzez projektantkę mody i kostiumografa, zmierza w kierunku coraz bardziej osobistej rozmowy z kobietą, którą ubiera, rozmowy czasem odkrywającej przed nią nowe obszary, nowe interpretacje samej siebie, wzbogacającej swoje rozumienie własnej urody i zmysłowości.