Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!

Dodano: 23 marca 2017

„W obecnej sytuacji, kiedy świat stał się nieprzewidywalny, rozpad Unii byłby dramatem dla całej Unii, w tym i dla Polski. Hasła populistyczne głoszone w społeczeństwach europejskich i radykalizacja postaw są groźne. Europa potrzebuje jedności, reform, pogłębiania integracji i solidarności. Polska potrzebuje Unii i przyjaciół z Europy, Polska musi być otwarta na współpracę z innymi, okazując szacunek dla instytucji demokratycznych.

W następstwie obecnych niekorzystnych zmian Polska może stracić szanse rozwoju, gdyż, lekceważąc praworządność, stajemy się mało wiarygodnym partnerem dla Unii i NATO. Pamiętajmy, że szacunek dla praw spaja kraje Unii, a Polska nie powinna budować nowego muru berlińskiego.” – O tym mówiłyśmy podczas ostatniego ogólnopolskiego Kongresu Kobiet. O tym przypominamy przy wszystkich możliwych okazjach.

Dlatego weźmiemy udział w Marszu dla Europy: Kocham Cię, Europo! – początek w sobotę 25 marca na Placu na Rozdrożu.

„Przyjdźmy 25 marca 2017 r. o godzinie 12.00 - w historyczny dzień, 60. rocznicę Traktatów Rzymskich - na plac na Rozdrożu w Warszawie. Manifestację po przemarszu zakończymy na placu Zamkowym.”

Tu wydarzenie na FB: https://goo.gl/UUPLmV