Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Magdalena Środa - Idźcie na wybory, głosujcie rozsądnie, gdzie się da – na kobiety! Jesteśmy tego warci!

Dodano: 28 listopada 2014

Kobiety wybierają!

Dziewczyny! Obywatelki! Kongresowiczki! Siostry!

Idźcie do wyborów! Pamiętajcie, że bierni nie mają racji. Głosujcie na kobiety lub na tych kandydatów, którym blisko jest do idei Kongresu Kobiet, czyli do idei równości, nowoczesności, różnorodności, troski o najsłabszych.

Olsztynianki! Pogońcie kandydata Małkowskiego! To hańba by ten molestowacz seksualny miał czelność funkcjonować w życiu publicznym i hańbą jest, że sądy tak nieśpiesznie się z nim obchodzą (dowodzi to zresztą tego, że dla konserwatywnych polskich sądów molestowanie seksualne i gwałt ciągle nie są ewidentnym przestępstwem). 

W Tomaszowie Mazowieckim walczy nasza koleżanka Agnieszka Łuczak, trzymamy za nią kciuki! Będzie idealną prezydentką: wrażliwa na biedę, o otwartych horyzontach, z nowoczesną wizją miasta. W Poznaniu Kongres Kobiet stawia na Jacka Jaśkowiaka (kobiet tam brak). Jego konkurent Ryszard Grobelny jest hersztem kiboli i ulubieńcem biskupów, za jego prezydencji miasto stało się jednym z najbardziej zapyziałych i nietolerancyjnych miejsc w Polsce. Dość Grobelnego! Stawiamy na Jaśkowiaka. W Warszawie nie mamy chyba alternatywy. Kandydat Sasin nie wierzy w legalność wyborów (nie wiadomo więc, dlaczego w ogóle startuje), jest przeciwnikiem Tęczy i Palmy, dwóch warszawskich symboli różnorodności i wolności. Jako przedstawiciel PiS posiada średniowieczne poglądy na role kobiet więc na pewno nie będzie budował żłobków i przedszkoli, raczej kolejne kościoły. Kandydatka Hanna Gronkiewicz-Waltz coraz lepiej rozumie problemy kobiet i osób wykluczonych. Trochę to trwało, ale jednak! Trzeba zresztą by skończyła to, co zaczęła. Ja głosuję na nią z przekonaniem.  Niestety nie mogę głosować w Gminie Hażlach w województwie śląskim, gdzie w drugiej turze o fotel wójta będzie walczyła nasza kongresowa koleżanka Grażyna Krehut, którą popieramy i wspieramy.

Idźcie na wybory, głosujcie rozsądnie, gdzie się da – na kobiety! Jesteśmy tego warci!

Magdalena Środa