Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

List z serca

Dodano: 24 lipca 2018

W obronie Kongresu Kobiet – list z serca 
 
 
Mam Dość! Opluwania działalności Stowarzyszenia Kongres Kobiet!
 
Po pierwsze – mam dość zarzutów, że Kongres Kobiet to rozhisteryzowane feministki! Wszyscy jesteśmy Feministkami i Feministami, świadomymi lub nie, ale wszyscy. Wszyscy pragniemy równości w różnych dziedzinach życia, bezpieczeństwa, akceptacji, tolerancji, a tym właśnie jest Feminizm w wydaniu Kongresu Kobiet. Na spotkaniach kongresowych pierwszy raz w życiu usłyszałam, że „Feminizm to równość ludzi”, że „Prawa kobiet są prawami człowieka”
 
Jedne z najważniejszych słów wypowiedział były premier Jerzy Buzek: „Nie ma demokracji bez feminizmu. Jeżeli ktoś jest demokratą, to jest feministą”.
 
Po drugie – mam dość zarzutów, że Kongres Kobiet skupia wokół siebie tylko kobiety o lewicowych poglądach! Stowarzyszenie Kongres Kobiet zaprasza do współpracy i dialogu wszystkie Kobiety i Mężczyzn bez względu na rasę, wyznanie, preferencje seksualne czy zamiłowania polityczne, warunek jest tylko jeden – otwartość na innych, akceptacja różnorodności lub, mówiąc w skrócie, niekrzywdzenie, niedyskryminowanie innych ludzi. Takiej otwartości na drugiego człowieka, takiej tolerancji i akceptacji dla inności nie spotkałam nigdzie dotąd w szkole, na studiach, kościele czy nawet w bliskiej mi rodzinie.
 
Po trzecie – mam dość zarzutów, że Kongres Kobiet to intelektualistki skupione na własnych rozważaniach i wizjach świata! W spotkaniach Kongresu Kobiet mogą brać i biorą udział kobiety i mężczyźni z miast i wsi, posiadający różne wykształcenie i zainteresowania. Udział w spotkaniach kongresowych jest bezpłatny. Wystarczy tylko chcieć przyjechać i uczestniczyć. Każdy w czasie Kongresu Kobiet może przedstawić swój problem i swój punkt widzenia świata, każdy ma prawo przygotować panel, zaprezentować swoją książkę lub przedstawić ważny dla siebie problem społeczny. Warunek jest tylko jeden – trzeba chcieć. Wolontariuszki i działaczki Kongresu Kobiet zaopiekują się, pomogą poprowadzą i podpowiedzą jak to zrobić. 
 
Dla tych, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w Kongresach, na stronie Stowarzyszenia Kongres Kobiet są relacje
i sprawozdania, ze wszystkich inicjatyw i aktywności.
 
Po czwarte – mam dość zarzutów, że Kongres Kobiet zajmuje się tylko aborcją, grupami homoseksualnymi czy przejęciem władzy przez kobiety! Wystarczy spojrzeć na program ogólnopolskiego Kongresu Kobiet, na centra tematyczne np. Centrum Rodziny, Centrum Społeczne itd. Spotkania kongresowe, organizowane inicjatywy, konferencje i warsztaty oraz Letnie Akademie Kongresu Kobiet uwrażliwiają w sposób holistyczny na nierówności społeczne, uczą tolerancji wobec różnorodności i demokracji. Inspirują do działań społecznych na rzecz innych ludzi, sprzyjają rozwojowi osobistemu i patriotyzmowi. 
 
Po piąte – mam dość obniżania wartości działalności Stowarzyszenia Kongres Kobiet! Na całym świecie nie ma drugiej takiej inicjatywy społecznej, która edukuje w duchu demokracji, uwrażliwia na problemy społeczne, uczy tolerancji, zachęca do działania politycznego, troszczy się i opiekuje najsłabszymi w społeczeństwie, nawołuje do mądrego patriotyzmu i współpracy oraz dialogu z różnymi religiami. Stowarzyszenie Kongres Kobiet skupia w swoich szeregach wyjątkowe Kobiety – profesory, dziennikarki, polityczki, przedstawicielki różnych zawodów i grup społecznych, aktywistki społeczne i samorządowe, zwyczajne kobiety, które chcą mieć wpływ na otaczającą je rzeczywistość społeczną, polityczną, kulturalną. 
 
Na koniec dodam tak bardzo osobiście, od siebie – spotkania kongresowe to dla mnie najważniejsze wydarzenie kulturalne, społeczne i edukacyjne w roku. Od Kongresu Kobiet dostałam wszystko, co ważne dla współczesnej kobiety, mądrej Polki i świadomej Europejki
 
 
                                                                                                                                                                                                    Dziękuję Siostry,
                                                                                                                                                                                                    Wasza Ania