Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

List przedstawicielki kobiet mundurowych

Dodano: 16 maja 2016

Siostry,

wczoraj, pierwszy raz od 2010 r., My, dziewczyny ze służb mundurowych, przyszłyśmy na Kongres Kobiet bez mundurów. Czułam się, jakbym była naga w tej swojej różowej sukience. Towarzyszyła mi grupa kilku kobiet, w tym trzy, które musiały odejść z wysokich stanowisk w wieku 50 lat na emeryturę. Nie miałyśmy swojego panelu, nie było naszego stoiska w Parku Kobiet, ale byłyśmy – My razem z kongresowymi Siostrami. Dzisiaj też będziemy. Jak śpiewałyśmy Hymn Kongresu, to płakałyśmy, jak śpiewałyśmy Hymn Polski, to płakałyśmy jeszcze bardziej.

Siostry, Dzięki Kongresowi Kobiet narodziłam się na nowo. Zawdzięczam Wam, Matki Założycielki, edukację i ucztę intelektualną w zakresie równości, różnorodności i demokracji.

Pamiętacie, jak w zeszłym roku podczas Inspiracji w czasie Kongresu powiedziałam, że każdy panel to brylant, każde słowo wypowiedziane na Kongresie to diament. My, kobiety służb mundurowych, brałyśmy to wszystko, co dawały kongresowe spotkania pełnymi garściami
i starałyśmy się przenosić na grunt służb.

Dzisiaj bez mundurów, poszukujące drogi, jak nie stracić wszystkiego, co było wypracowane – ale zawsze z Wami, Kongresowe Siostry!

 

Wasza A.