Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

List do pracodawców - Ogólnopolski strajk kobiet

Dodano: 27 września 2016


 

Jak wiecie, śledzicie, uczestniczycie, sytuacja dla kobiet w naszym kraju staje się coraz bardziej czarna. Uczestniczymy w akcjach, protestach, nasze stanowisko dot. sytuacji jest na naszej www (czytajcie, udostępniajcie), staramy się być w mediach. W ostatnim czasie m.in. wiceprezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet Anna Karaszewska rozmawiała z radiowa Trójką, Dorota Warakomska - prezeska - udzieliła wywiadu dziennikowi "Metro", prof. Małgorzata Fuszara była u red. Mariusza Ziomeckiego w tv Polsat News. Działają także nasze regionalne pełnomocniczki. Violetta Ratajczak – Pełnomocniczka Kongresu w Poznaniu – zaproponowała pismo do pracodawców, pracodawczyń, by umożliwili swoim podwładnym uczestniczenie w Ogólnopolskim strajku kobiet w #czarnyponiedziałek. Prosimy o umieszczanie tego apelu na nośnikach internetowych (róbmy czarny szum!), przesyłanie do mediów lokalnych i do adresatów.     


Drogie Pracodawczynie, drodzy Pracodawcy,
Dzień 3 października 2016 r. będzie dniem historycznym w demokratycznej Polsce. Obecny rząd i większość posłów w parlamencie domaga się zmiany ustawy antyaborcyjnej wbrew deklaracji większości kobiet i mężczyzn.
W tej sytuacji – aby wyrazić swój sprzeciw – chcemy zaprotestować w całej Polsce podczas Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
Prosimy, wesprzyjcie swoje pracownice i pracowników w tym wyjątkowym dniu i udzielcie im wsparcia, zwalniając z pracy, akceptując urlop na żądanie albo pozwólcie im na odpracowanie godzin pracy w innym dowolnym dniu.
Jeśli charakter Waszego przedsiębiorstwa nie pozwala na przerwanie pracy, to prosimy o dodatkową 15-minutową przerwę dla Kobiet o godzinie 12.00, aby mogły pokazać solidarność z protestującymi w całej Polsce.
Na znak Twojego udziału w proteście ubierzcie się na czarno i  wywieście czarną flagę.

            Prezeska, zarząd, pełnomocniczki
i członkinie Stowarzyszenia Kongres Kobiet