Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Letnia Akademia Kongresu Kobiet to kuźnia kadr nowej Polski!

Dodano: 2 września 2014

 

W czterech turnusach tegorocznej Letniej Akademii Kongresu Kobiet wzięło udział 80 kobiet z całej Polski - reprezentantek wszystkich województw. W trakcie 180 godzin zajęć, 20 najwyższej klasy wykładowczyń przekazywało swoją wiedzę i doświadczenie nowym kadrom przyszłego silnego, społeczeństwa obywatelskiego!

prof. Magdalena Środa uważa Letnią Akademię Kongresu Kobiet to niezwykłe przedsięwzięcie. Jak mówi - Można powiedzieć, że jest to kuźnia kadr nowej Polski, nowego, silnego społeczeństwa obywatelskiego. Przyjeżdżają tu niezwykłe kobiety. Zarówno te, które są słuchaczkami, jak i te, które prowadzą zajęcia. Letnia Akademia Kongresu Kobiet to miejsce, gdzie wszyscy nabywamy wiedzy, umiejętności. Uczymy się solidarności, wspólnego działania. Gdzie myślimy o przyszłej, lepszej, egalitarnej Polsce! 

Zdaniem Doroty Warakomskiej, Prezeski Stowarzyszenia Kongres Kobiet - LAKK to unikalna inicjatywa Stowarzyszenia Kongres Kobiet. To 80 pań z całej Polski, reprezentantki wszystkich 16 województw, w różnym wieku, różnych zawodów, różnych zainteresowań, a jednak łączy nas jedna myśl, że chcemy brać sprawy we własne ręce. Chcemy, żeby kobiety w naszym kraju odgrywały zdecydowanie większą rolę! Tutaj, na Mazurach, w tym przecudnym zakątku rozmawiałyśmy, dyskutowałyśmy, inspirowałyśmy się nawzajem i uczyłyśmy się. Uczyłyśmy się jak zakładać komitety wyborcze, jak prowadzić stowarzyszenia, jak być aktywnymi publicznie. Mówiłyśmy dużo o feminizmie, gender, polityce. Uczyłyśmy się także jak występować publicznie, jak dyskutować, debatować konstruktywnie.

Letnia Akademia Kongresu Kobiet nie mogłaby się odbyć bez pieniędzy, dlatego bardzo serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom i sponsorkom, wszystkim instytucjom, firmom i osobom, które nas wsparły. Bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję, że jesteście z nami. Dzięki temu możemy dzielić się naszą wiedzą, doświadczeniami. Możemy inspirować inne kobiety do działania, bo teraz, uczestniczki Letniej Akademii Kongresu Kobiet wracają do siebie do domów i tam będą zarażać tymi pomysłami, energią, entuzjazmem inne kobiety. I dlatego warto!     

Zdaniem uczestniczek Akademii, była to niezwykła przygoda. Dowiedziały się o sobie wiele nowych rzeczy. Odkryły cechy i wewnętrzną siłę, o które się nawet nie podejrzewały. Jak mówią: „To cudowne, spotkać tak wybitne kobiety i móc się od siebie nawzajem uczyć!”, „Wyjeżdżam naładowana pozytywną energią! Już nie mogę się doczekać kiedy wrócę do siebie i zacznę wcielać w życie to, czego się tutaj dowiedziałam”, „Przyjechałam z bolącym kręgosłupem, a po ćwiczeniach z kijkami nic mnie już nie boli! Będę się starała po powrocie również znaleźć chwilę na spacery. To naprawdę pomaga!”. „Przełamana na wendo deseczka dała mi power, o jaki się nie podejrzewałam! Szkoda, że w Letniej Akademii można brać udział tylko raz”.   

 

Letnią Akademię Kongresu Kobiet 2014 wsparli:

Indywidualnie wsparły nas: Małgorzata Nowak-Niedźwiedzka i Henryka Bochniarz.

Dziękujemy!