Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

„Kręgi Kobiet – Prawda, Wolność, Miłość” - relacja z panelu na IX KK

Dodano: 19 września 2017

Relacja z warsztatu „Kręgi Kobiet – Prawda, Wolność, Miłość” w Centrum Duchowym IX ogólnopolskiego Kongresu Kobiet 2017 r. Poznań, warsztat prowadzony przez Tannę Jakubowicz-Mount i Justynę Masellę Praszyńską, psychoterapeutki, uczestniczki Kręgu Starszyzny Kobiet

 

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy Kobietami Mocy i Wojowniczkami Serca, radykalnymi w działaniu na rzecz godnego życia na Ziemi. Mamy w sobie żarliwość serca, ale też gniew i jasność umysłu.

Jesteśmy świadome, że strażnicy starego patriarchatu boją się mocy kobiet, zwierają szyki w obronie swojej dominacji nad Ziemią i kobietą. Chcą zachować swoją władzę i strefy wpływów. Stawiają na zysk kosztem życia. Chory, bezduszny system wyjaławia ziemię, niszczy tkankę duchową społeczeństwa, pustoszy dusze i serca naszych dzieci. Świat jest w głębokim kryzysie ekonomicznym, humanitarnym, geopolitycznym.

Dlatego my, kobiety, w Polsce i na całym świecie mówimy: DOŚĆ! I bierzemy sprawy w swoje ręce. Łączymy się z innymi kobietami na świecie w sieci Global Sisterhood. Teraz jest czas kobiet!

NASZA AKCJA: „OBEJMIEMY POLSKE KRĘGIEM KOBIET”, pod hasłem KOCHAJ I ŁĄCZ!

W naszej akcji chcemy przywrócić światu kobiecą świadomość i wartości takie jak troska o życie, intuicja, inteligencja emocjonalna, miłość, współodczuwanie, wrażliwość, empatia, szacunek, uważność, zdolność do współdziałania. Od 25 lat bierzemy udział w kobiecych kręgach w kraju i na świecie. To jest proces budzenia się mocy kobiet, abyśmy mogły stanąć razem w naszej prawdzie  z otwartym sercem.

Krąg Kobiet oparty na rdzennej tradycji duchowej, teraz jest aktem politycznym!

Krąg jest prowadzony metodą głębokiej demokracji. W Kręgu wszystkie są różne i równe. Dzielimy się sobą, wspieramy, rozbudzamy wiarę w siebie, poczucie godności i sprawczej mocy. Inspirujemy się nawzajem do działania dla dobra swojej rodziny i społeczności.

Angażujemy się po to, aby moc naszej jednoczącej i uzdrawiającej miłości przezwyciężyła podziały, nienawiść, pogardę i przemoc. Ucieleśniamy najgłębsze pragnienie wolności, rozwoju, godności, empatii, więzi i wspólnoty. Wiemy, że nie wystarczy jednoczyć się przeciwko wspólnemu wrogowi i demontować bezduszny system.

Potrzeba nam też pozytywnej narracji i twórczego, alternatywnego modelu rzeczywistości. Konieczna jest rewolucja miłości. Więc zamiast hasła: „Dziel i Rządź", my proponujemy inne: „Kochaj i Łącz!"

Jesteśmy po jasnej stronie mocy. Działamy z serca, ducha i brzucha, sprzyjając siłom życia, rozkwitu, twórczości, ekspresji, radości i wolności ! Tylko razem możemy poruszyć i zmienić świat!

WARSZTAT W CENTRUM DUCHOWYM IX Kongresu Kobiet, Poznań 2017

Warsztat był zaproszeniem do akcji „Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet”. Akcja, zainicjowana w 2016 r. przez Agatę Dutkowską z Latającej Szkoły Kobiet i Tannę Jakubowicz-Mount z Kręgu Starszyzny Kobiet, objęła ok. 200 kobiet z całej Polski, które po warsztatach tradycji Kręgu, jako Piastunki powołały swoje Kręgi Kobiet w całym kraju.

Warsztat trwał 1,5 godziny i zawierał kilka części spójnego programu: wprowadzenie, ćwiczenia na pobudzenie ducha w ciele, wizualizacja „Twój Krąg Kobiet w Twojej Przestrzeni Wolności” i ostatni etap to Krąg Kobiet, w którym  uczestniczki dzieliły się swoimi wrażeniami z wizualizacji i pragnieniami: „Co chciałabym wnieść do Kręgu i czego potrzebuję od kobiet w Kręgu”. Wypowiedzi ponad 50 uczestniczek w z różnych części Polski, w różnym wieku, były bardzo szczere, głębokie i poruszające.

Kobiety zainteresowane udziałem w Akcji „Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet” zapraszamy do kontaktu: tanna@mandala.waw.pl i na stronę FB: Kobiety Zwołujące Kręgi