Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Konkurs na logo Roku Obchodów Stulecia Praw Kobiet

Dodano: 11 grudnia 2017

Stowarzyszenie Kongres Kobiet we współpracy z Fundacją Feminoteka ogłasza konkurs na logo Roku Obchodów Stulecia Praw Kobiet. Celem konkursu jest promocja szczególnego wydarzenia, jakim było wywalczenie przez Polki praw wyborczych w 1918 roku.   

 

W konkursie chcemy wybrać logo, które będzie wykorzystane w całym systemie komunikacji medialnej, informacyjnej oraz marketingowej i organizacyjnej na czas ogólnopolskich obchodów Stulecia Praw Kobiet tj. od 26.01. 2018 do 10.02.2019 organizowanych przez Kongres Kobiet pod Matronatem Feminoteki.  

W tej chwili w obiegu jest jedno logo Kongresu Kobiet oraz kolorystyczny layout (vide: załącznik). Prosimy o uwzględnienie kolorów kongresowego layoutu w projektach. Zależy nam na tym, by logo w sposób jednoznaczny identyfikowało zbiorowy czyn kobiecy uwieńczony awangardowym sukcesem Polek w 1918 roku.

Konkurs ma charakter otwarty i jest jednoetapowy. Prosimy o wysyłanie koncepcji logotypów do 15 stycznia 2018 r. na adres biuro@kongreskobiet.pl w formacie PDF, TIFF.

 

Spośród nadesłanych prac Jury* wybierze zwycięski projekt.
Wyniki konkursu, w tym przede wszystkim nazwisko Zwyciężczyni/Zwycięzcy, zostaną ogłoszone na stronie Kongresu Kobiet oraz Fundacji Feminoteka w dniu 26 stycznia 2018 roku tj. w 99 rocznicę pierwszych wyborów do Sejmu Ustawodawczego.

Na nagrodę złożą się następujące elementy:
- informacja prasowa o zwyciężczyni/zwycięzcy ogłoszona w mediach społecznościowych, na stronie KK oraz Feminoteki i rozesłana do zaprzyjaźnionych dziennikarek/dziennikarzy
- biuro Kongresu Kobiet zadba o rozpowszechnienie logo na stronie Kongresu Kobiet oraz we wszystkich 14 województwach, gdzie działają regionalne pełnomocniczki Kongresu Kobiet.
Ponadto:
- zestaw książek ufundowany przez Organizatorów
- zaproszenie na otwarte imprezy KK – X Kongres oraz obchody Stulecia, gdzie zwyciężczyni/zwycięzca zostanie ponownie publicznie przedstawiona/przedstawiony
- drobne upominki od pełnomocniczek Kongresu Kobiet

Wyłoniony w konkursie logotyp stanie się własnością Stowarzyszenia Kongres Kobiet.
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontaktowanie się z Pełnomocniczką Kongresu Kobiet ds. obchodów Stulecia Praw Kobiet – Małgorzatą Tkacz-Janik - +48 609 677 874


 

*W skład Jury wejdą:
Członkinie Zarządu Stowarzyszenia Kongresu Kobiet
Dorota Warakomska (prezeska)

Małgorzata Fuszara (wiceprezeska)

Anna Karaszewska (wiceprezeska)

Ewa Rumińska-Zimny (wiceprezeska)

A także:
Profesor Magdalena Środa
Małgorzata Tkacz-Janik, Pełnomocniczka Kongresu ds. obchodów Stulecia Praw Kobiet
Agata Jankowska, koordynatorka biura Kongresu Kobiet
oraz Joanna Piotrowska, Prezeska Zarządu Fundacji Feminoteka

 

 

LOGOTYP KONGRES KOBIET - główka (do pobrania)

SPECYFIKACJA KOLORYSTYCZNA

REGULAMIN KONKURSU