Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Konkurs "mój #czarnyprotest"

Dodano: 30 marca 2017

Uczestniczyłaś w Czarnym Proteście lub Ogólnopolskim Strajku Kobiet? Było to dla Ciebie ważne wydarzenie? Masz wrażenie, że Twój głos zgubił się trochę w tłumie? Jeżeli chcesz się podzielić własną relacją z Czarnego Protestu, opisać emocje, które Ci towarzyszyły lub upowszechnić swoją opinię o walce na rzecz praw kobiet w Polsce – ten konkurs jest dla Ciebie.

 

Konkurs „mój #czarnyprotest” organizowany jest przez Wielką Koalicję za Równością
i Wyborem, która zrzesza prawie 70 organizacji, grup i inicjatyw nieformalnych działających na rzecz praw kobiet w Polsce.

 

Chcemy usłyszeć głosy uczestniczek protestów i aktywistek, osób, które opiszą swoje osobiste doświadczenia związane z Czarnym Protestem. Nie ma znaczenia, czy protestujesz od lat, czy pierwszy raz wyszłaś na ulicę – to Twoja osobista motywacja, Twoje doświadczenia i Twoje poglądy są dla nas ważne.

 

Na prace konkursowe, do 10 tysięcy znaków, czekamy do dnia 23 kwietnia 2017 roku. Prace oceni Jury w składzie: Kinga Dunin, Agnieszka Graff, Krystyna Kacpura, Paulina Reiter i Kazimiera Szczuka. Teksty należy przesyłać na adres: koalicja@federa.org.pl, w tytule wpisując imię i nazwisko autora/ki oraz dopisek „konkurs –mój czarnyprotest”.

 

Najlepsze opowiadania zostaną opublikowane w języku polskim i angielskim, przewidujemy również atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie konkursu.

Regulamin konkursu