Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Kongres Kobiet w Magazynie Kreatywne!

Dodano: 4 kwietnia 2016

Magazyn Kreatywne - wiosenne wydanie już w Empikach, Relay i Inmedio. Pojedyncze egzemplarze i prenumeratę można też kupić przez internet (kreatywne.eu). W numerze m.in. tekst o Dorocie Warakomskiej, która wyznaje: „Mogę śmiało powiedzieć, że działając w ruchu społecznym Kongres Kobiet bardziej wpływam na postawy i wybory innych niż wtedy, kiedy pracowałam w telewizji. W dodatku to ja decyduję, czym się chcę zająć. Daje mi to wielką siłę. Każda rozmowa z innym człowiekiem, który potrzebuje porady lub inspiracji, jest dla mnie ważna. Ziarenko, które zostanie zasiane, w końcu wykiełkuje”. 

Ewa Woydyłło-Osiatyńska z kolei mówi o tym, by kobiety odważniej mówiły o swoich potrzebach i nie bały się zmiany: „Każda zmiana wymaga odwagi, jest procesem, w którym czasem robi się jeden krok do przody, dwa do tyłu. To proces bardzo powolny. Zmiany nie dokonuje się w pojedynkę. W grupie jest raźniej, pewniej. Na razie widzę, że ta zmiana przypomina u nas wiele strumyków, które płyną sobie powoli. (...) Jednak jestem przekonana, wiem, że tych strumyków będzie przybywać, a nurt stopniowo się powiększy”. 

Ponadto w numerze m.in. prof. Zimbardo o sile komplementów, Urszula Dudziak o radości życia i dojrzałej miłości, a Zuzanna Ziomecka o odnajdywaniu spokoju i uważności w chaosie codziennego życia.