Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Kongres Kobiet na PolAndRock Festival 2018

Dodano: 30 lipca 2018

KONGRES KOBIET NA POLandROCK FESTIVAL
1-4 sierpnia 2018

 


Wraz z Izbą Adwokacką w Warszawie, Fundacją Kultury bez barier, Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze, Fundacją Panoptykon, Akcją Demokracja, Stowarzyszeniem Sędziów Polskich Iustitita, Klubem Gaja, Stowarzyszeniem Alimenty to nie prezenty, Obozem dla Puszczy, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę – Stowarzyszenie Kongres Kobiet będzie obecne na Festiwalu PolAndRock w namiocie Strefa Adwokaci. Namiot zaszczycą także goście specjalni: prof. Ewa Łętowska i prezes Jerzy Stępień.

 


 

2-4 sierpnia

- Znamy Ojców Niepodległości, ale były też Matki. Poznajcie niektóre z nich - dwie wystawy herstoryczne z wernisażem i finisażem: Matki Powstania Wielkopolskiego i Posłanki Sejmu Śląskiego 1922-1939 

2 sierpnia, godz. 17.00-18.00 wernisaż
4 sierpnia, godz. 16.00-17.00 finisaż

Podczas wernisażu i finisażu opowiemy, co to jest herstoria i o kim opowiadją wystawy. Rozdamy ulotki na temat bohaterek wystaw.
 

- Zagraj z nami w herstorię! Do wygrania nagrody!

2 sierpnia od godz. 10.00 do 4 sierpnia do godz. 16.00 udostępniamy w namiocie herstoryczne gry planszowe

 

 

3 sierpnia, godz. 15.00-16.00 

- Sianie herstorycznego ferementu, czyli jak siać i pielęgnować herstorię?

 

 

4 sierpnia, godz. 12.00-13.00

Czy wiecie, że Pierwsza Dama, żona Marszałka Piłsudskiego, również walczyła o prawa wyborcze kobiet? - spotkanie poprowadzi Małgorzata Tkacz-Janik, pełnomocniczka Kongresu Kobiet ds. obchodów Stulecia Praw Kobiet.

Opowiemy, jakie są najlepsze warunki do uprawy niezapominajek, aby nie zapominać o naszych prababkach. Dla wszystkich chętnych mamy torebkę z nasionami niezapominajek i broszurę o Stuleciu Praw Kobiet 1918-2018.  

 

 

ZAPRASZAMY!

 


 

Strefa Adwokaci na Pol'and'Rock Festival 2018 to przestrzeń do debaty w różnych formach o prawach i wolnościach człowieka, prawach obywatelskich, o praworządności, demokracji, a także o ochronie przyrody i środowiska naturalnego.

Gospodarzem namiotu jest Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie. Projekt współtworzą z nami organizacje pozarządowe i ruchy społeczne, aktywnie działające na rzecz praw i wolności, takie jak: Iustitia Polska - "Polish Judges", Fundacja Akcja Demokracja, Stowarzyszenie Alimenty to nie prezenty, Klub Gaja, Obóz dla Puszczy, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundacja Kultury bez Barier, Fundacja Panoptykon.

Chcemy pokazywać, że prawo jest nierozerwalnie związane z codziennym życiem każdego człowieka. Jego znajomość jest nie tylko nam potrzebna, ale dostarczać może również przestrzeni do ciekawych rozmów, debat i stanowić jedną z ważnych perspektyw rozumienia współczesnego świata. 


Więcej info i pełen program Strefy Adwokatów dostępny jest TU