Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Kogo ucieszy zaostrzenie ustawy? - Krystyna Kofta

Dodano: 7 kwietnia 2016

Kto się najbardziej ucieszy z ustawy, która zniesie trzy obowiązujące dotąd warunki?

1. Gdy zagrożone jest życie matki – Jak przetrzyma, będzie silniejsza, jak umrze to do piachu, byle płód ocalał. Bóg tak chciał, powie wznosząc oczy do nieba świątobliwy polityk, czy ksiądz. Jednak sam jak coś mu zagraża, to leci do szpitala na operację, nie uważa, że Bóg zesłał na niego cierpienie i ma je znosić w pokorze, bez leczenia. Dotyczy to papieży, księży, polityków i szeregowych członków i członkiń grupy żądnych zaostrzenia. Z pewnością nie będą skakali z radości mężowie kochający żony i przeżywający z nimi tę traumę, lub utratę, także rodzice zmarłej i całe rodziny.

(...) Tu dygresja: Byłam niepoprawną optymistką wierząc w siłę pani prezydentowej Agaty Dudy. Miałam w pamięci Marię Kaczyńską, brałam udział w spotkaniu w sprawie zaostrzenia tej ustawy. To była silna kobieta. Potrafiła przeciwstawić się nawet szwagrowi Jarosławowi! Nie mężowi, bo Lech Kaczyński jasno wyraził swój pogląd. 

(...) Wszystkie ruchy kobiece będą walczyły o życie i zdrowie kobiet i o zdrowie dzieci. Feministyczne, samorządowe, zorganizowane oddolnie i pojedyncze kobiety. Walczy o prawa kobiet wolna prasa, walczą kobiece pisma (...) 
Kongres Kobiet w zeszłym roku walczył o alimenty, bo jakoś ci polityczni, werbalni miłośnicy dzieci o to nie walczą. Coś się ruszyło, kobiety dowiedziały się jak dopominać się o to co się dzieciom należy. Walka o ustawę ma przykryć wszystko inne. Nie przykryje, na Kongresie Kobiet ustawa będzie ważnym tematem. Pamiętajcie, bo Kongres rozpocznie się już niedługo 13 i 14 maja na Torwarze. 

Cały artykuł na natemat

Zarejestruj sie na VIII Kongres Kobiet!