Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Kobiety wybierają!

Dodano: 10 września 2014

Kobiety wybierają!

W ramach akcji „KOBIETY WYBIERAJĄ” wspieramy w zbliżających się wyborach samorządowych kobiety z całej Polski, aktywnie działające członkinie Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Mamy świadomość, że bez polityki nie zmienimy otaczającej nas rzeczywistości. Naszym głównym postulatem, już od I Kongresu Kobiet, były parytety na listach wyborczych. Nasze działania nie ograniczają się jednak tylko do postulatów. Przekuwamy je w praktyczne działania, aktywnie wspierając kobiety, które działają społecznie i politycznie.

Nasze członkinie – poza tym, co je łączy, czyli działaniami na rzecz kobiet – mają różne poglądy polityczne. Reprezentują różne partie, ugrupowania, komitety wyborcze, które zdecydowały się na startowanie w wyborach samorządowych. W ramach naszych działań udzielamy członkiniom Stowarzyszenia imiennych rekomendacji, a także prowadzimy kampanię informacyjną na temat przygotowania do wyborów, startu i działań bezpośrednio po wyborach. Służymy także indywidualnymi poradami.

Nasza inicjatywa ma na celu aktywizację kobiet w samorządach. Udzielanie im pomocy w konkretnych przypadkach kampanii wyborczej – w miastach, gminach, powiatach, w których startują.

W zakładce „Wybory Samorządowe 2014”, opatrzonej logo „Kobiety Wybierają”, znajdziecie podstawowe, niezbędne informacje na temat startu w wyborach, tworzenia komitetów wyborczych i prowadzenia kampanii wyborczej. A także kontaktu z nami w sprawach wyborczych. Zakładka ta będzie na bieżąco aktualizowana, zachęcamy więc do zaglądania do niej.

Będziemy również na bieżąco informowały o postępach Waszych działań i o naszych inicjatywach samorządowych. Piszcie do nas!