Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

IX Kongres Kobiet odbędzie się w Wolnym Mieście Poznań!

Dodano: 27 lutego 2017

Wbrew dominującemu obecnie nurtowi centralizacji Kongres Kobiet rusza ku regionom. I nie chodzi tu tylko o nasze spotkania regionalne związane z różnymi projektami Kongresu czy inicjatywami pełnomocniczek, ale o przenoszenie głównej imprezy Kongresu do różnych ośrodków w Polsce. Zaczynamy od Poznania – z kilku ważnych względów. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak kilka miesięcy temu podpisał Kartę Różnorodności, a to jest dokument, o którego uznanie we władzach samorządowych Kongres ubiega się od kilku lat. Prezydent Poznania prowadzi politykę, która realizuje równościowe i demokratyczne postulaty Kongresu Kobiet. Poznań to miasto otwarte na Europę, prężne, nowoczesne, postępowe. Kongres Kobiet ze swoimi postulatami debaty, otwartości, równości, emancypacji, wspierania demokracji, przeciwdziałania przemocy, europejskości będzie czuł się w nim dobrze.

24 lutego doszło do spotkania przedstawicielek Kongresu Kobiet (prof. Małgorzata Fuszara. prof. Magdalena Środa) z Prezydentem Jaśkowiakiem, którzy ogłosili na konferencji prasowej, że tegoroczny IX Kongres Kobiet odbędzie się na Targach Poznańskich 9 i 10 września 2017 roku.

Organizacja Kongresu, jego program, panele, debaty i wystąpienia będą miały – jak zwykle – charakter ogólnopolski, ale zarazem  lokalny. Do budowania programu merytorycznego zostały zaproszone wszystkie organizacje kobiece Wielkopolski. Biorą w nim udział również pełnomocniczki z regionów oraz kobiety z całej Polski.

Wielkie święto kobiet, wolności i pracy na rzecz dobra wspólnego już za kilka miesięcy! Zapraszamy do współpracy, zapraszamy do współuczestnictwa!

 

Media o wydarzeniu:

 - Polsat News - goo.gl/xQPMIq

- Poznan.pl - goo.gl/3O0grJ

- Codziennypoznan.pl - goo.gl/oKSYdy

- www.portalsamorzadowy.pl - goo.gl/jDdkgb

- onet.pl - goo.gl/YUbTDi

Copy short URL