Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Irene Natividad w Polsce

Dodano: 13 lipca 2015

Pomysłodawczyni i organizatorka Global Summit of Women spędziła kilka dni w Polsce. Był to bardzo intenywny czas rozmów i przygotowań do przyszłorocznego “kobiecego Davos” w Warszawie.

 

Pomysłodawczyni i organizatorka Global Summit of Women, czyli Światowych Szczytów Kobiet, IRENE NATIVIDAD, w ramach wizyty studyjnej w Warszawie i rozmów o tym "kobiecym Davos", które w przyszłym roku (9-11.07.) odbędzie się właśnie w Wa-wie, spotkała się z Marszałkinią Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską. Tematem rozmowy w Sejmie była organizacja międzynarodowego Forum Przewodniczących Parlamentów, które planowane jest podczas "kobiecego Davos" w Warszawie. Celem wydarzenia na być podkreślenie rosnącego znaczenia kobiet w polityce – polskiej i światowej.

Irene Natividad spotkała się także ministrą kultury Małgorzatą Omilanowską. Panie (wśród nich także prezeska naszego Stowarzyszenia, Dorota Warakomska) rozmawiały o promujących Polskę wydarzeniach kulturalnych, które będą miały miejsce podczas Szczytu. Chodzi w szczególności o promocję sztuki polskich kobiet. Pani ministra obiecała współpracę i wsparcie. 

Kolejnym punktem programu pobytu Irene Natividad w Polsce była rozmowa z Pawłem Potoroczynem, polskim menedżerem kultury, dyrektorem Instytutu Adama Mickiewicza. Pan dyrektor także obiecał pomoc w stworzeniu artystycznej oprawy "kobiecego Davos". 

W programie wizyty organizatorka Szczytu miała jeszcze rozmowę z przedstawicielkami i /-lami Komitetu Organizacyjnego i sponsorami. A na zakończenie krótkiego acz intensywnego pobytu w Warszawie wzięła udział w dorocznym Letnim Spotkaniu Przyjaciół w Konfederacji Lewiatan. Podczas oficjalnego wystąpienia podkreśliła, że bardzo ważne jest to, iż Global Summit odbędzie się właśnie w Polsce – kraju, w którym na szczycie władzy są kobiety. 

Global Summit of Women to wydarzenie, które każdego roku odbywa się w innym miejscu i gromadzi ponad tysiąc liderek biznesu oraz przedstawicielek rządów i organizacji NGO z ponad 80 krajów. Od 25 lat. W Polsce odbędzie się dzięki staraniom Kongresu Kobiet.