Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

III turnus Letniej Akademii Kongresu Kobiet

Dodano: 24 sierpnia 2014

Kolejna grupa kobiet aktywnych społecznie z całej Polski - wsi, miast i miasteczek rozpoczęła swoją przygodę z Letnią Akademia Kongresu Kobiet! Dorota Warakomska, Prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet otworzyła III turnus Akademii, której uczestniczki mają wyjątkową okazję nie tylko spotania się z niezwykłymi kobietami, ale również wzajemnej wymiany doświadczeń.
 
Wśród wykładowczyń i trenerek LAKK są m.in. prof. Magdalena Środa, prof. Joanna Regulska, prof. Monika Płatek, Joanna Piotrowska, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Małgorzata Okońska-Zaremba, Barbara Nowacka, Dorota Warakomska. Ale uczestniczki uczą się nie tylko od nich, ale również wzajemnie od siebie. Każda z nich ma już w swoim dorobku doświadczenie w działalności społecznej lub politycznej, niektóre organizowały regionalne Kongresy Kobiet, są też takie, które się do tego przymierzają, zdobywając na Akademii niezbędną ku temu wiedzę.   
 
Prof. Magdalena Środa podczas wykładu wprowadzającego o etyce w życiu publicznym przekonywała, że z punktu widzenia etyki znacznie ważniejsza od deklaracji różnych wartości jest wiedza o nich. Jak mówiła - większość nieporozumień miedzy ludźmi i tych politycznych bierze się z niechlujnie używanego języka. Kłócimy się na różne tematy, a nie potrafimy ani ich doprecyzować, ani rozpoznać znaczenia pojeć, których używamy. A przecież da się je ustalić. Wielu filozofów poświęciło temu wiele wysiłku. Jak pokazała ożywiona dyskusja, w której starano się dookreślić znaczenie podstawowych wartości, w wielu przypadkach to o czym mówimy, często okazuje się czymś innym niż odbiorca ma na myśli. O tym jak przekonywać do swoich racji i do siebie kobiety będą się uczyły na zajęciach Doroty  Warakomskiej z autoprezentacji i wystąpień publicznych. Jak robić to skutecznie w mediach społecznościowych na warsztatach Barbary Nowackiej. 
Następnego dnia, po porannej dawce nordic walking, w trakcie którego wśród lasów i nad jeziorem zostały ostatnie resztki snu, przyszła kolej na aktywizację społeczną, publiczną i polityczną. Małgorzata Okońska-Zaremba, członkini zarządu Stowarzyszenia Kongres Kobiet, była posłanka na Sejm RP i była Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Prezeska Grupy Doradczej BDKM, dzieliła sie swoim doswiadczeniem i wiedzą, ucząc dziewczyny jak zakładać stowarzyszenia, jak skutecznie zabrać się za aktywność polityczną i skąd wziąć pieniądze na działalność społeczną. 
 
Tyle już za nami, a to dopiero początek turnusu! 
 
 
Wspierają nas: