Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Europa ma znaczenie!

Dodano: 4 czerwca 2018

Europa ma znaczenie!

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie flagi Unii Europejskiej

 

Kongres Kobiet dołącza się do akcji obrony flagi Unii Europejskiej! Będziemy zbierały podpisy pod projektem ustawy dotyczącej tej ochrony. Jesteśmy w Europie i powinniśmy być dumne/dumni z tej przynależności. Podpisy będziemy zbierać podczas X Kongresu Kobiet w Łodzi (16-17.06) jak również indywidualnie.

 

Front Europejski to ruch społeczny na rzecz silnej Polski w Unii, promujący postawy i środowiska pro-europejskie, przeciwstawiający się działaniom i narracji, które mogą doprowadzić do pogłębienia eurosceptycznych nastrojów w Polsce. Członkostwo Polski w Unii jest sukcesem 100 lat niepodległej Polski -przystępując do Unii Polska odzyskała należne jej miejsce w Europie. Jesteśmy dumni, że Polska jest częścią Unii Europejskiej.

W 2004 r. Unia dla większości obywateli oznaczała przede wszystkim wybór cywilizacyjny, nie tylko dostęp do funduszy. Chcemy wrócić do rozmowy o wartościach.

Wśród założycieli Frontu są Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja im. Prof. Bronisława Geremka, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Do działań Frontu dołączył Komitet Obrony Demokracji. Petycję w sprawie ustawy o fladze Unii Europejskiej podpisały też Wolne Sądy, Obywatele RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet, L’Association Défense de la Démocratie en Pologne, Homo Faber, My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego oraz Instytut Studiów Strategicznych.

 

W reakcji na coraz częstsze kwestionowanie znaczenia Unii Europejskiej w Polsce, Front Europejski rozpoczął zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie flagi Unii Europejskiej (projekt ustawy http://projekt.ruchkod.pl/wp-content/uploads/2018/04/projekt_ustawy_z_uzasadnieniem.pdf)

 

Podpisy można składać online (pod petycją, http://fronteuropejski.pl/). Pod projektem ustawy należy podpisać się odręcznie na wydrukowanym formularzu (http://fronteuropejski.pl/incjatywa-ustawodawcza/) i odesłać go na wskazany na nim adres.

 

https://www.facebook.com/fronteuropejski/

http://fronteuropejski.pl/