Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Dzień otwarty Kongresu Kobiet w dniu protestu

Dodano: 29 września 2016

W poniedziałek 3 października w ramach Czarnego protestu nie pracujemy. Zapraszamy do nas!

 

W nadchodzący poniedziałek 3 października odbędzie się Czarny protest – Ogólnopolski Strajk Kobiet w obronie prawa do życia i ochrony zdrowia kobiet w Polsce. Jest to odpowiedź na odrzucenie przez Sejm Obywatelskiego projektu Ratujmy kobiety i przyjęcie do procedowania drakońskiego projektu Stop aborcji. Co więc robimy? Nie idziemy do pracy, na uczelnię – ubieramy się na czarno lub przyczepiamy czarną wstążke do ubrania i idziemy na demonstrację albo po prostu demonstrujeme prywatnie – ze znajomymi, przyjaciółmi.

 

Można też spotkać się z nami. W czarny poniedziałek w godz. 12.00-15.00 zapraszamy do naszego biura, gdzie organizujemy DZIEŃ OTWARTY. W ramach protestu chętnie porozmawiamy z Wami o sytuacji kobiet w Polsce, o naszych prawach, które nie są pełne – ale wciąż są ograniczane – i naszych wspólnych działaniach. O godz. 15.30 zaplanowana jest demonstracja na Placu Zamkowym. Po spotkaniu weźmy w niej udział razem!     

 

„Na razie naszą jedyną bronią w walce z rażącą niesprawiedliwością, okrucieństwem i fanatyzmem jest protest. To broń ludzi pozbawionych władzy rządzenia, ale posiadających władzę polityczną. Protest, działanie bez przemocy to potężna broń polityczna.” – Piszemy w naszym oficjalnym Stanowisku. Zachęcamy do udziału w planowanych właśnie protestach i do spotkania z nami podczas naszego Dnia otwartego (12-15.00).

Nasz adres: Mokotowska 17/33, Warszawa