Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Dorota Warakomska rozstaje się z Radiem TOK FM

Dodano: 5 października 2018

Dorota Warakomska nie będzie już prowadziła porannej audycji w radiu Tok Fm. Była jedną z dwóch redaktorek moderujących, kształtujących poranne pasmo. Jedyną, w której programach w pełni wybrzmiewał głos kobiet. Zapraszała (w większości) kobiety, mówiła językiem, w którym kobiety były obecne, poruszała tematy, uwzględniając perspektywę i sytuację kobiet. Była głosem kobiet (i to nie tylko tych związanych z Kongresem), który zamilkł teraz, w szczególnym momencie – krótko przed wyborami.

Dorota od lat działa na rzecz kobiet. Od lat mobilizuje je i wzmacnia, by były aktywne, odważne, śmiałe. By miały ambicje i marzenia, chciały je realizować i miały narzędzia do działania. By czuły się sprawczymi, pełnowartościowymi członkiniami społecznych, zawodowych, politycznych struktur, do których należą, równouprawnionymi obywatelkami. Solidarność – solidarność kobiet –  to dla niej nie tylko hasło, to wspólna energia, działanie, wzajemne wspieranie.

Kobiety w mediach wciąż są niedoreprezentowane. Kobiet w mediach – tych, które śmiało i dobitnie mówią kobiecym głosem o tym, co nas, kobiet, dotyczy – wciąż jest bardzo mało. Ubolewamy, że Doroty nie będzie w Tok Fm, że wraz z nią znika z ważnego porannego pasma to, co wnosiła i konsekwentnie realizowała – tzw. kobieca agenda. Nie będzie jej teraz, przed samorządowymi i kolejnymi wyborami. Z naszej perspektywy jest to wielka strata. Wyrażamy nasze rozczarowanie.