Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Do kosza! - dziś jesteśmy pod Sejmem

Dodano: 2 lipca 2018

Dziś – poniedziałek, 2 lipca, o godz. 16.00 – sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajmie się projektem ustawy zakazującym aborcji w przypadku nieusuwalnych wad płodu. – Jesteśmy pod Sejmem!

 

2 lipca o godzinie 16.00 sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajmie się projektem ustawy zakazującym aborcji w przypadku nieusuwalnych wad płodu. Procedowania projektu domagał się od PiS Episkopat w marcu tego roku. PiS wycofał się wtedy z prac nad projektem po organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet i inne organizacje i ruchy społeczne działające na rzecz praw kobiet i praw człowieka demonstracji i marszu pod siedzibę PiS (zgromadziły ok 90 tys. osób). Teraz projekt „Zatrzymaj aborcję” wraca do Komisji, Episkopat naciska na jej członkinie i członków, by go procedować. A my wracamy pod Sejm! Odbędą się też liczne demonstracje lokalne.

 

Wydarzenie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na FB

 

W ramach akcji Ogólnopolski Strajk Kobiet  napisałyśmy też jako Stowarzyszenie Kongres Kobiet do członkiń i członków sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny List, w którym apelujemy o wyrzucenie projektu Zatrzymaj aborcje do kosza! #DoKosza #NieDlaZaostrzenia #StopTheBan