Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Czas na Kobiety w Katowicach już za nami

Dodano: 28 marca 2017

Konferencja z cyklu Czas na Kobiety w Katowicach odbyła się we wtorek 27 marca w Teatrze Korez. Było merytorycznie, energetycznie i solidarnie. Tu pierwsze relacje:

 

“WSPÓŁCZESNA KOBIETA JEST RYCERZEM”

"Głośne nazwiska - Frej, Warakomska i z naszego podwórka wojująca zielona feministka - Tkacz-Janik. Spotkały się wraz z innymi kobietami, aby rozmawiać o kobietach. A tematów nie brakuje - mówią organizatorzy. Nierówność w pracy i płacy, krzywdzące stereotypy. Stowarzyszenie Kongres Kobiet – największa kobieca organizacja pozarządowa w Polsce – ruszyła z ogólnopolskim projektem skierowanym tylko do pań. W poniedziałek w Katowicach około 120 osób wzięło udział w konferencji "Czas na kobiety". To druga w tym miesiącu konferencja dotycząca pań. W dniach 17-18 marca odbył się Kongres Kobiet Województwa Śląskiego. (...)

- Szczęśliwy pracownik, to efektywny pracownik, dotyczy to również kobiet. Powinniśmy zadbać o to, aby zlikwidować luki płacowe w zarobkach kobiet i mężczyzn wykonujących tę samą pracę. Walczymy ze stereotypami kobiet jako pracowników i pracodawców. To jest ważne, żeby kobiety nie myślały źle o sobie - mówiła Dorota Warakomska, prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet..." (czytaj więcej)

Źródło: Agnieszka Baron, www.silesion.pl

Zdjęcie: Wiesław Urbańczyk 

Fotorelacja Wiesława Urbańczyka na www.wiadomosci24.pl

Galeria zdjęć