Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Czas na kobiety - Białystok już za nami!

Dodano: 20 lutego 2017

Jak wzmocnić wiedzę na temat praw, szans i możliwości na rynku pracy wśród kobiet?

Jak zyskać przekonanie, że warto działać na własny rachunek, że aktywne kobiety są bardzo potrzebne dla lepszego rozwoju swojej rodziny i kraju?

Spotykając się i rozmawiając na te i inne ważne tematy!

fot. lawreszuk.eu-2

Kolejną wspaniałą ku temu okazją była konferencja CZAS NA KOBIETY w Białymstoku, zorganizowana 17 lutego 2017 r. przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet – największą kobiecą organizację pozarządową w Polsce, przy wsparciu Fundacji Coca-Coli z siedzibą w Atlancie, USA.

fot. lawreszuk.eu-26

Miałam tą przyjemność zarówno uczestniczyć w spotkaniu, jak i wykonać fotoreportaż z tego naprawdę wartościowego wydarzenia.

Białostockie spotkanie CZAS NA KOBIETY było wypełnione merytoryczną treścią od początku do końca. Danuta Kaszyńska – prezeska i współzałożycielka Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu, które było współorganizatorem konferencji – w ciepłych słowach powitała wszystkie obecne na sali kobiety, a w szczególności te, które do Białegostoku przyjechały nawet z Siemiatycz czy Olsztyna!

fot. lawreszuk.eu-5

Dorota Warakomska – znana dziennikarka i publicystka - opowiadała o Polkach XXI wieku. Nasze prawa, nasze szanse. Nasza solidarność. Historie z życia wzięte są bardzo motywująca do działania, a dodatkowo umiejętnie przekazane z pełnym zaangażowaniem i poczuciem humoru – jak tylko pani Dorota to potrafi – tego było trzeba na świetny start konferencji.

fot. lawreszuk.eu-27

Marzanna Wasilewska z Wojewódzkiego Urzędu Pracy  przedstawiła raport o sytuacji kobiet na lokalnym, podlaskim rynku pracy  - mogło by być lepiej, ale powoli zmienia się na lepsze.

fot. lawreszuk.eu-32

Temat korzyści z obecności kobiet w gospodarce powinien być częściej prezentowany w gremiach typowo męskich, bo tak, jak słusznie zauważyła Dorota Warakomska rozpoczynając dyskusję z zaproszonymi paniami – gdyby to mężczyźni rodzili dzieci – problem żłobków i przedszkoli w miejscach pracy byłby rozwiązany prawdopodobnie natychmiast…

fot. lawreszuk.eu-42

Bariery, wyzwania i dobre praktyki – Szukamy rozwiązań – panel prezentował inspirujące do działania doświadczenia zaproszonych pań. Dr Anna Drabarz, Danuta Kaszyńska, Helena Milewska-Cieślewicz, dr Cecylia Sadowska-Snarska, dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, dr Katarzyna Witkiewicz, Małgorzata Paszko – wszystkie podczas dyskusji zachęcały do podążania za pasją, niezależnością, za skupianiem się na swoich mocnych stronach, ale i uważnym analizowaniu cennych informacji zwrotnych od osób, które nas wspierają. Dyskusja dała dużo mi do myślenia, jak warto się wzajemnie wspierać, jak aktywizować kobiety, które motywacji do działania nie mają lub są po złych doświadczeniach związanych ze zmianą pracy.

fot. lawreszuk.eu-44fot. lawreszuk.eu-55

Do podzielenia się wiedzą w bardziej praktyczny sposób miałyśmy okazję na warsztatach – trzech do wyboru, których prowadzące: Magdalena Sadłowska, Elwira Horosz i Marta Molska – przekazały wiedzę zarówno na temat budowania własnej samooceny, wizerunku oraz obecności i promocji w internecie.

Tyle wiedzy i praktycznych wskazówek w jeden dzień! Warto było spędzić piątek w towarzystwie wspaniałych kobiet, które śmiało idą do przodu i torują przy okazji tą drogę dla innych kobiet!

fot. lawreszuk.eu-50

Oby częściej zdarzały się tak wartościowe spotkania! 

Tekst i zdjęcia: Magda Ławreszuk, www.lawreszuk.eu

 

Program konferencji w Białymstoku i informacje o prelegentkach

Galeria zdjęć

Bardzo dziękujemy Magdzie Ławreszuk za relację i zdjęcia!