Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Czarny Wtorek

Dodano: 2 października 2017

3.10.2017 - CZARNY WTOREK

 

Dziś w Polsce ciało kobiety nie należy do niej. Ciało kobiety jest obecnie przestrzenią publiczną, gdzie rozpycha się państwo i kościół.

 

 

 

 

W imieniu państwa ciałem kobiety rozporządza Minister Zdrowia, który wycofuje pigułkę ellaOne jako antykoncepcję awaryjną, dr Chazan, który ma opracować nowe standardy opieki okołoporodowej, Rzecznik Praw Dziecka, który chce pilnować kobiet, by nie piły w ciąży i wreszcie parlamentarzyści, którzy chętnie przegłosują ustawę całkowicie zakazującą aborcji, nawet gdy ciąża powstała w wyniku gwałtu lub kazirodztwa. Zgwałcone ciało kobiety nawet wtedy musi posłusznie wywiązać się ze swej misji. Na ciele kobiety rozpycha się wreszcie prezes Kaczyński, który chce, aby kobiety rodziły ciężko upośledzone dzieci, bo najważniejsze, aby dziecko zostało ochrzczone. Uczucia matki, jej przerażenie, rozpacz, bezsilność nie są brane pod uwagę.

W tej walce o ciało kobiety państwu wtóruje kościół, dla którego kobieta to istota o wrodzonej niższości, która jest podległa mężowi i ma nieść swój krzyż niezależnie od okoliczności.

Polityka i religia wdzierają się w brzuch i ciało kobiety, narzucając im swoje nakazy. Ciało kobiety jest tu przedmiotem, a nasza płeć jest tylko pionkiem w grze politycznej. W tej walce kobiety nie są najważniejsze, a ich głos jest pomijany.

 

Nie zgadzamy się na to!

 

Dlatego tu jesteśmy – bo nasz głos jest ważny, bo chodzi o nasze ciała, o nasze decyzje, o nasze dzieci i rodziny.

 

Chcemy być wolne, chcemy decydować o sobie, chcemy, by nasz głos był słyszalny – taka jest dziś wola polskich kobiet. Najwyższy czas, by państwo i kościół przyjęły to do wiadomości!