Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

23.03 - CZARNY PIĄTEK

Dodano: 20 marca 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

19 marca – ten dzień zapamiętamy! To szczególny dzień przed szczególnymi dniami w ROKU KOBIET! 16 członków sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie wypowiedziało się za dalszym procedowaniem projektu „Zatrzymaj aborcję“, wg którego każda ciąża z uszkodzonym lub śmiertelnie chorym płodem będzie musiała być donoszona. Przeciw projektowi było dziewięciu posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu. Obecnym na sali przedstawiecielkom organizacji pozarządowych ograniczano prawo do głosu.

O przyspieszenie prac nad projektem zaapelował Episkopat. Apel został wysłuchany natychmiast. Teraz projekt rozpatrywać będzie komisja polityki społecznej, a następny etap – głosowanie, którego wynik jest do przewidzenia.

Jak wynika z danych, wprowadzenie projektu w życie jest równoznaczne z likwidacją legalnej aborcji w Polsce. Aborcja ze względu na wady i nieuleczalne choroby płodu stanowi bowiem większość wszystkich zabiegów (ok. 95 proc.)

Dajmy wyraz naszej niezgodzie na ograniczanie naszych praw. Dajmy wyraz naszej niezgodzie na przemoc i sadyzm wobec nas – kobiet. Nie chcemy być zmuszane do bohaterstwa, nie chcemy, by decydowali za nas inni (episkopat)! Dajmy temu wyraz, bądźmy razem w Czarny Piątek!

 


SPOTYKAMY SIĘ O 16:00!
WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE.

Można wesprzeć organizację Czarnego Piątku: https://zrzutka.pl/czarny-piatek