Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Kalendarium Kongresu Kobiet

 • Debata: Mniej przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego

    Pobierz obrazki   Pobierz obrazki   Pobierz obrazki  
   
   
   
   
  Debata: Mniej przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego
   
   
   
   
    Pobierz obrazki  
  8 grudnia, g. 18.00
   
    Pobierz obrazki  
  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6, 00-157 Warszawa
   
   
   
   
    Pobierz obrazki  
   
  Zapraszamy na międzynarodową debatę poświęconą propozycjom solidarnej odpowiedzi działaczek i działaczy organizacji pozarządowych na ograniczanie przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego.

  Szacuje się, że w ciągu ostatnich sześciu lat w ponad 70 krajach na całym świecie przyjęto prawo, które ogranicza swobodę działania organizacjom społeczeństwa obywatelskiego. Oznacza to, że po 80 latach od czasu przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, prawie połowa z państw, które przyjęły Deklarację, w dalszym ciągu nie gwarantuje w pełni prawa do stowarzyszania się, wolności zgromadzeń i swobody wypowiedzi. Przyjęte restrykcyjne prawa ograniczają organizacjom społecznym możliwość pozyskiwania środków na swoje działania, stygmatyzują działaczy społeczeństwa obywatelskiego nazywając ich „zagranicznymi agentami”, czy w skrajnych przypadkach zakazują pewnych form stowarzyszania się.

  Przedstawiciele organizacji pozarządowych z USA, Europy i Azji przedstawią swoje doświadczenia w zakresie tego, jak kurczenie się przestrzeni dostępnej społeczeństwu obywatelskiemu wpływa na ich działania i jakie stosują metody i środki, by odpowiedzieć na te wyzwania.

  Wydarzenie organizowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i Open Society Justice Initiative w ramach 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Debata inicjuje działanie programu członkowskiego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - Inicjatywy Helsińskiej.

  Debata odbędzie się w języku angielskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na język polski.
  ZAREJESTRUJ SIĘ
   
   
   
   
    Pobierz obrazki   Pobierz obrazki

  Początek:

  2018-12-08 18:00

  Koniec:

  2018-12-08 18:00

  Miejsce: